Nie masz konta? Zarejestruj się

Eksplozja szachowych talentów

22.10.2003 00:00
W Chotowej koło Pilzna zakończyły się na początku października szachowe mistrzostwa makroregionu Małopolska-Podkarpacie w kategorii juniorów. Były one jednocześnie zawodami półfinałowymi o wejście do ścisłego finału przyszłorocznych indywidualnych mistrzostw Polski.
W Chotowej koło Pilzna zakończyły się na początku października szachowe mistrzostwa makroregionu Małopolska-Podkarpacie w kategorii juniorów. Były one jednocześnie zawodami półfinałowymi o wejście do ścisłego finału przyszłorocznych indywidualnych mistrzostw Polski.
W mistrzostwach w Chotowej wzięło udział 6 zawodników UKS Hetman Koronny Trzebinia, spośród których trzech wywalczyło awans do finału przyszłorocznych mistrzostw Polski.
Ogromny sukces zanotowała 13-letnia Joanna Święszek, która w bardzo mocnej stawce nie dała szans rywalkom, zdobywając zasłużenie tytuł Mistrzyni Małopolski i Podkarpacia w kategorii do lat 14. Zawodniczka UKS Hetman Koronny Trzebinia zdobyła przy okazji I kategorię szachową.
- Joasia jest jednym z największych talentów szachowych, jakie spotkałem w trzebińskim klubie od początku jego istnienia – mówi Janusz Szczęśniak, prezes UKS Hetman Koronny Trzebinia. - Nauczyłem ją grać w szachy trzy lata temu. Od tej pory systematycznie z nią pracuję na spotkaniach klubowych. Już po dwóch latach wiedziałem, że jest „szachową perełką”. W tym roku jej talent wręcz eksplodował. Najpierw bardzo dobrze zaprezentowała się na Mazurach, w Rucianym-Nidzie, gdzie uplasowała się na 5. miejscu w turnieju ogólnopolskim i wypełniła normę na II kategorię szachową, a teraz osiągnęła swój największy, dotychczasowy sukces.
Oprócz Joanny, z jak najlepszej strony pokazali się w Chotowej 14-letnia Daria Święszek, siostra Joasi, oraz 10-latek Radek Barski. Po pasjonującej rywalizacji zdobyli brązowe medale mistrzostw makroregionu i uzyskali awans do finałów indywidualnych mistrzostw Polski, odpowiednio do lat 16 i 12.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 42 (603)
  • Data wydania: 22.10.03

Kup e-gazetę!