Nie masz konta? Zarejestruj się

Być optymistą, znaczy walczyć

22.10.2003 00:00
Dziesięciolecie współpracy z firmą Deutsche Grove świętował wczoraj chrzanowski Bumar Fablok S.A., który produkuje dla Grove‘a podzespoły do żurawi budowlanych.
Dziesięciolecie współpracy z firmą Deutsche Grove świętował wczoraj chrzanowski Bumar Fablok S.A., który produkuje dla Grove‘a podzespoły do żurawi budowlanych.
Współpraca z Deutsche Grove, największym partnerem handlowym Fabloku, jest o tyle cenna, że jej początek przypadł na szczególnie trudny dla zakładu okres.
- Dzięki nawiązanej w 1993 roku współpracy z Niemcami została zachowana ciągłość produkcji firmy – twierdzi prezes Bumar Fablok S.A., Piotr Majcherczyk.
- Jesteśmy szczególnie wdzięczni, że w wyjątkowo złożonej dla nas sytuacji okazaliście zaufanie, co przy naszym maksymalnym wysiłku doprowadziło do owocnej współpracy. Przez te lata staraliśmy się być wiarygodnym partnerem i mam nadzieję, że na to zaufanie zapracowaliśmy – prezes Fabloku zwrócił się do obecnych w Polsce szefów Deutsche Grove - prezesa Lothara Hahna i wiceprezesa Rainera Oelze.
Partnerzy Fabloku z optymizmem mówili o przemianach zachodzących w Polsce, w Chrzanowie i w samej fabryce. Zapowiedzieli też dalszą współpracę.
Deklaracja ta ucieszyła burmistrza Chrzanowa, Ryszard Kosowskiego:
- Jedna z ważniejszych rzeczy, jaką dziś usłyszałem, dotyczy dalszej współpracy. Bumar Fablok jest dla miasta najważniejszym zakładem i drugim pod względem zatrudnienia (po kopalni Janina) w powiecie. Skoro pan Hahn jest takim optymistą, co do zachodzących u nas przemian, to ja mogę się tylko cieszyć.
- Jeśli jest się burmistrzem lub dyrektorem tak dużego zakładu jak Fablok, to trzeba być optymistą, bo być optymista znaczy walczyć. Walczyć o rozwój miasta, o nowe produkty, nowe zamówienia... – odparł prezes Lothar Hahn.

Bumar Fablok S.A. kontakt z Deutsche Grove (wówczas jeszcze Kruppem) nawiązał w 1992 roku na targach w Monachium. Dla niemieckiego partnera Fablok produkuje ramy nośne do żurawi. Pierwsze wykonał w 1993 roku. Od tego czasu wyszło ponad tysiąc podzespołów dla cieszącego się największym zbytem żurawia GMK 3050. Jak wyliczył prezes Piotr Majcherczyk, przez dziesięć lat Fablok wyprodukował dla Deutsche Grove ramy nośne o łącznej masie 15 tys. ton.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 42 (603)
  • Data wydania: 22.10.03

Kup e-gazetę!