Żarek zastopował Janinę

08.10.2003 00:00
Piłkarze Janiny przegrali wyjazdowy mecz z Żarkiem Barwałd i opuścili fotel lidera V ligi, na który powrócili Fablokowcy po zwycięstwie nad Marcówką.

IV liga
12. kolejka:
GARBARZ ZEMBRZYCE – MKS TRZEBINIA-SIERSZA 1-1 (1-0)
1-0 Kardaś (18), 1-1 Wolak (47)
MKS: Budka – Dąbek, Brózda, Rolka – Wolak, Stojewski, Tanistra, Witkowski (83. Augustynek), Jędrzejczyk – Ciepichał, Lickiewicz (80. Klimek)
W pierwszej połowie gospodarze tylko kilka razy przeszli linię środkową. Mimo to prowadzili od 18. minuty, gdy Kardaś uderzył z dystansu, a piłka po rykoszecie zmyliła Budkę. Kwadrans później Ciepichał nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Na dodatek Stojewski ujrzał czerwony kartonik i przez ponad 50 minut Garbarz grał z przewagą. Mimo to goście zdołali wyrównać. Po uderzeniu Wolaka piłka, nabierając szybkości na mokrej trawie, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki.
ALWERNIA – DALIN MYŚLENICE 1-0 (0-0)
1-0 Przepiórka (74)
Alwernia: Skoczylas – Dukała, Jajko, Krawczyk, Taborski – Tekielak, Pawela (80. Kaczmarczyk), Józkowicz, Ficek (86. Zieliński) – Balonek, Klimek (62. Przepiórka)
W pierwszej połowie gospodarze stworzyli kilka groźnych sytuacji. Tuż obok słupka z rzutu wolnego uderzył Balonek, groźnie główkowali też Ficek i Klimek. Losy meczu rozstrzygnęły się na kwadrans przed końcem. Przepiórka uderzył z dystansu, a piłka dostała poślizgu i wpadła do siatki pod rękami bramkarza. Goście próbowali odrobić straty, ale nie stworzyli sobie klarownej sytuacji podbramkowej.
W tabeli prowadzi Kmita (31 pkt), przed Dalinem (24 pkt). Alwernia jest piąta (20 pkt), a Trzebinia szósta (19 pkt).

V liga
FABLOK CHRZANÓW – BŁYSKAWICA MARCÓWKA 2-1 (2-1)
1-0 Smoleń (2), 2-0 Łukasik (30), 2-1 Wysowski (41)
Fablok: Gielarowski – Szafran, Antonik, Oczkowski – Sabuda, Kania, Wójcik, Łukasik, Kijak – Sikora, Smoleń
Najlepszy snajper Fabloku Smoleń już w 2. minucie pokonał bramkarza gości, trafiając do siatki w zamieszaniu podbramkowym. Na 2-0 strzałem z dystansu podwyższył Łukasik. Jeszcze przed przerwą jeden z kilku groźnych ataków zakończył się bramką zdobytą przez Wysowskiego po dośrodkowaniu z kornera. W drugiej połowie chrzanowianie mieli jeszcze kilka okazji do zmiany rezultatu, ale wynik nie uległ już zmianie.
NADWIŚLANIN GROMIEC – ISKRA KLECZA DOLNA 1-3 (1-1)
0-1 Skawina (29), 1-1 Kosowski (45), 1-2 Sordyl (60), 1-3 Dobisz (78)
Gromiec: Księżarczyk – M. Pactwa, Szyjka, Kurek, Bużyk (80. Dębosz) – Lubański, Chylaszek (85. Krzemień), Kania (56. Wątroba), Ł. Pactwa – Łukaszka, Kosowski (72. Ryszard Nędza)
Mimo przewagi miejscowych, po pół godzinie gry goście objęli prowadzenie po nieudanej pułapce ofsajdowej i skutecznej dobitce Skawiny. Bramkę „do szatni” zdobył głową Kosowski, wykorzystując dośrodkowanie Kani. Po przerwie goście wykazali większą dojrzałość i Księżarczyk musiał dwa razy wyciągać piłkę z siatki. Błędy obrońców wykorzystali Sordyl i Dobisz, którzy przed sobą mieli tylko bramkarza. W 88. minucie znakomitą szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki zmarnował Nędza, który przestrzelił w sytuacji sam na sam z golkiperem Iskry.
ŻAREK BARWAŁD – JANINA LIBIĄŻ 1-0 (0-0)
1-0 Wilk (80)
Janina: Pędlowski – Saternus, Cygan, Przebinda, Korba (85. J. Szlęzak) – Gut, A. Szlęzak, Kos, Grabowski – D. Chylaszek (60. Poznański), Sieprawski (46. Adamczyk)
W pierwszej odsłonie goście przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale zawiodła skuteczność. Najlepsze okazje mieli Chylaszek (wychodząc na czystą pozycję za daleko wypuścił piłkę) i A. Szlęzak (trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę). W 70. minucie Poznański za słabo uderzył z pierwszej piłki. Po zmianie stron gospodarze coraz groźniej kontratakowali, ale przez długi czas Pędlowski zachowywał czyste konto. Jedyna bramka padła w dość kontrowersyjnych okolicznościach.
- Sędzia odgwizdał przewinienie Szlęzaka, któremu pokazał żółtą kartkę. Goście, zamiast czekać na gwizdek, od razu wznowili grę. Piłkę dostał napastnik Żarka, który zdobył bramkę. Oczywiście napisaliśmy w tej sprawie protest, choć prawdę powiedziawszy za bardzo nie liczymy, że odniesie jakiś skutek – powiedział nam trener libiążan Hubert Szumniak.
Jego zdaniem, rywale mimo wszystko byli trochę lepsi, a zimny prysznic być może podziała mobilizująco na jego podopiecznych.
Na pozycję lidera powrócił Fablok (29 pkt), który wyprzedza Wolbrom i Janinę (po 27 pkt).

Klasa A
10. kolejka:
Lgota – Fablok II 5-1 (Nowak 2, S. Drygała, Dziedzic, M. Sosnowski – Pokojski), Osiek – Okleśna 4-0, Bolęcin – Wolanka 3-0 (Jędrzejczyk 2, Kwadrans), Olkusz – Laskowianka 1-1, Zagórze – Balin 1-2 (Celarek – P. Lichota, Tryfanów), Młoszowa – Płaza 2-2 (dla Młoszowej trafili D. Feliksik i Prociuk), Tenczynek – Klucze 3-4.
MKS Trzebinia-Siersza II – Przebój II Wolbrom 4-2 (2-1)
MKS: Kasprzyk – Kobierecki, Dzedzyk, Buczek, Klimek – Kocot (46. Kępka), Kopiec, Ziarnik (67. M. Dudek), Augustynek (46. Pieprzyca) – P. Wilk, Mencel (46. Grabowski)
Już po kwadransie MKS prowadził 2-0 po strzale Mencla z kilku metrów i uderzeniu z dystansu P. Wilka. Kontaktowego gola zdobył w 31. minucie Wolański, który mimo asysty Kopca sfinalizował kontrę trafieniem w długi róg. Dwie minuty po wznowieniu gry Borówka doprowadził do wyrównania. Potem jednak bramki zdobywali już tylko gospodarze. Na kwadrans przed końcem po dośrodkowaniu z prawej strony Pieprzyca ubiegł bramkarza i obrońcę i wślizgiem posłał piłkę do siatki z 8 metrów. W 85. minucie wynik ustalił Grabowski.
W tabeli prowadzi Balin przed Kluczami (po 25 pkt).

Klasa B
8. kolejka:
Jankowice – Mętków, Alwernia II – Brodła 0-1 (Bialik). O wygranej gości przesądziła dobra gra bramkarza Bednarczyka i obrony, kierowanej przez Czecha i Chodackiego. Kąty – Rusocice 1-0. Dzięki bramce Motyla w 60. minucie Kąty wygrały czwarty mecz z rzędu. Regulice – Luszowice 5-0, Kwaczała – Dulowa 6-2, Żarki – Nawojowa Góra 5-0 (Wojtczak 2, Miziołek, Bębenek, samob.), Babice – pauza.
W tabeli prowadzą Regulice (18 pkt), przed Kwaczałą (16 pkt) i Żarkami (15 pkt).

Puchar Polski
3 runda:
Kwaczała – Fablok 0-4, Fablok II – Janina 3-6, Alwernia II – Balin 2-6, Płaza – MKS Trzebinia-Siersza 0-5, Wolanka – wolny los

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 40 (601)
  • Data wydania: 08.10.03