Nie masz konta? Zarejestruj się

Zagrali dla chłopców

08.10.2003 00:00
Wielka libiąska orkiestra zagrała dla dwóch chorych chłopców: Przemka Guta (5 lat) i Michała Widora (7 lat).
Wielka libiąska orkiestra zagrała dla dwóch chorych chłopców: Przemka Guta (5 lat) i Michała Widora (7 lat).
Dochód z koncertu (aukcji, wejściówek i wolnych datków w sumie 8,5 tys. zł) przeznaczony zostanie na ich rehabilitację i leki.
Winnym całego zamieszania był Jarosław Woźniak, znany w Libiążu lekarz-psychiatra i organizator charytatywnych akcji. Niedzielny koncert nie był ostatnim tego typu wydarzeniem. J. Woźniak zapowiada kolejne.
W przygotowaniu ostatniego koncertu z cyklu „Nie jesteś sam” pomagało wiele osób, m.in. ci, którzy potem wystąpili: Jerzy Sojka, Krzysztof Waloszczyk, Karolina Nowak, zespół Canticorianie. Zgłosiło się również wielu sponsorów. Zaproszenia rozprowadzali znajomi doktora i znajomi znajomych. Dzięki temu sala kinowa Libiąskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi.
Wśród śpiewających dzieci był Tomek Nowakowski, na którego leczenie libiążanie przeprowadzili zbiórkę początkiem roku.
- Przyglądając się temu wszystkiemu, powracałem myślami do przeszczepu szpiku i chciałem, by z Przemkiem i Michałem było jak najlepiej. Ale te złe wspomnienia zaraz wyrzucałem z pamięci. Dziękuję również wszystkim za styczniowy koncert – powiedział 14-letni Tomek z Karniowic, który powoli powraca do zdrowia.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 40 (601)
  • Data wydania: 08.10.03

Kup e-gazetę!