Trener Moskal rezygnuje

09.09.2003 00:00
Po przegranym meczu z rezerwami Cracovii trener MKS Trzebinia-Siersza Robert Moskal zrezygnował z prowadzenia drużyny i oddał się do dyspozycji zarządu klubu.

IV liga
6. kolejka:
MKS TRZEBINIA-SIERSZA – CRACOVIA II 0-1 (0-1)
0-1 Suchan (6)
MKS: Budka – Dąbek, Brózda, Mrozek – Wolak (87. Ziarnik), Tanistra, Witkowski, Klimek (46. Kopiec), Rolka (71. Augustynek) – Jędrzejczyk, Ciepichał
Już w 6. minucie Suchan trafił do siatki. Sędzia uznał gola, choć trzebinianie sygnalizowali, że jest na spalonym. Ten sam zawodnik przed końcem pierwszej połowy podciął Brózdę i musiał opuścić boisko. Grający w przewadze gospodarze nie potrafili jednak sforsować obrony gości, którzy przyjechali w dość mocnym składzie. Najlepsze okazje mieli Ciepichał (w 20. minucie chciał przelobować Cabaja z ponad 30 metrów) i Kopiec (jego wślizg w 60. minucie był minimalnie niecelny). Po przegranym meczu trener Moskal oddał się do dyspozycji zarządu.
SKAWA WADOWICE – ALWERNIA 1-1 (1-1)
0-1 Kobyłecki (8), 1-1 Mikołajczyk (34)
Alwernia: Skoczylas (46. Ciupek) – Dukała, Jajko, Krawczyk, Taborski (46. Gara) – Kobyłecki (65. Zieliński), Pawela, Józkowicz, Ficek – Klimek (46. Przepiórka), Balonek
Już w 8. minucie Kobyłecki po dośrodkowaniu Balonka z kilku metrów trafił do siatki. Niedługo potem goście mogli wyrównać, jednak Żak trafił w słupek. Skutecznie Interweniujący Skoczylas doznał kontuzji i po przerwie zastąpił go Ciupek. Wyrównanie padło po uderzeniu Mikołajczyka w długi róg. W drugiej połowie, gdy gra toczyła się głównie w środku pola, bramkarza Skawy usiłowali zaskoczyć Pawela i Balonek, ale bez powodzenia.
W tabeli prowadzi Garbarnia, przed Dalinem (po 16 pkt). Alwernia jest siódma (9 pkt), a Trzebinia piętnasta (5 pkt).
V liga
6. kolejka:
JANINA LIBIĄŻ – KALWARIANKA 1-0 (1-0)
1-0 D. Chylaszek (35, karny)
Janina: Pędlowski – Saternus, Cygan, Przebinda, Adamczyk (78. B. Chylaszek) – Grabowski, Gut, Szlęzak (83. Bielawa), Korba (63. Malik) – D. Chylaszek, Sieprawski (78. Poznański)
Po uderzeniu Guta obrońca zatrzymał piłkę ręką, a D. Chylaszek (zmarnował wcześniej dwie dogodne okazje) wykorzystał karnego. W drugiej połowie gracze Kalwarianki mieli optyczną przewagę, ale jej wynikiem były jedynie stałe fragmenty gry. Tuż przed końcowym gwizdkiem Niewidok groźnie strzelił, ale Pędlowski wybronił piłkę nogami i ważna wygrana Janiny stała się faktem.
FABLOK CHRZANÓW – HEJNAŁ KĘTY 4-0 (1-0)
1-0 Smoleń (35), 2-0 Smoleń (60), 3-0 Sikora (68), 4-0 Sikora (78)
Fablok: Gielarowski – Szafran, Antonik, Starniowski, Sabuda – Kania (82. Żmuda), Kijak (80. Pokojski), Sikora, Łukasik (78. Czyszczoń) – Oczkowski, Smoleń (70. Kasprzyk)
Fablokowcy znów popisali się dobrą skutecznością. Pierwsze dwie bramki były dziełem najlepszego snajpera zespołu Smolenia, który dostał dwie dokładne piłki od Kijaka. Gości pogrążył Sikora, dokładając kolejne dwa trafienia. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, gdyby nie dobra postawa bramkarza gości i kilka niewykorzystanych sytuacji Fablokowców (m.in. Oczkowski trafił w słupek).
ZGODA MALEC – NADWIŚLANIN GROMIEC 0-1 (0-1)
0-1 Szyjka (30. karny)
Gromiec: Księżarczyk – Kurek, Szyjka, Rundzia (89. Krzemień), Malik – Lubański, Wątroba, Ł. Pactwa, K. Kania (75. M. Pactwa) – Kosowski (60. Ryszard Nędza), Łukaszka (60. Bużyk)
W 35. minucie obrońca podciął w polu karnym Łukaszkę, który po akcji Malika znalazł się w dogodnej sytuacji. Faulujący zobaczył czerwoną kartkę, a jedenastkę wykorzystał Szyjka. W drugiej połowie grający w przewadze goście mieli jeszcze kilka dogodnych okazji strzeleckich. Dwukrotnie spudłowali Łukaszka i Ł. Pactwa, a Ryszard Nędza w 80. minucie strzelił głową w słupek. Jedynym efektem ataków gospodarzy były seryjnie wykonywane rzuty wolne.
Klasa A
5. kolejka:
Olkusz – Młoszowa 3-2. Dla Młoszowej bramki zdobyli Niechwiej i Feliksik. Płaza – Okleśna 4-0 (Sikora 2, K. Solecki, Lorenc). Klucze – Bolęcin 3-1. Jedynego gola dla Bolęcina zdobył Kwadrans. Laskowianka – Osiek 1-0. Wolbrom II – Fablok II 3-0. Tenczynek – Zagórze 0-2 (Wierzba, Jasieczko). Trzebinia II – Lgota 2-1 (Pieprzyca, Wilk – Nowak). Balin – Wolanka 4-2. Dla Balina trafiali: Tryfanów, Smok, Kargula i A. Lichota.
W tabeli prowadzą Klucze (13 pkt), przed Balinem, Zagórzem i Lakowianką (po 12 pkt).

Klasa B
3. kolejka:
Kwaczała – Kąty 5-0. Nawojowa Góra – Jankowice 1-0. Dulowa – Babice 1-1. Prowadzili goście, ale w doliczonym czasie gry wyrównał Banasik. Rusocice – Brodła – mecz się nie odbył, Żarki – Alwernia II 4-1 (Horawa 2, Madeja, samob. – Klimkowicz), Regulice – pauza
Luszowice – Mętków 2-2 (2-1)
Luszowice: Wałach – Gawliszyn, Korbiel, Grapa – Kozak, Sandecki, Pląder, Habierski, Obrok – Jamro (75. Kowalski), B. Pająk (80. Budnik)
Mętków: Adamski – Załęczny, Bisaga, Ł. Pająk. (60. Tatar), Wierzbic – Szumniak, Paliwoda, Kikla (75. M. Dwornik), R. Szkółka – Kosowski (78. A. Szkółka), Wierzba
Już w 7. minucie Paliwoda z prawej strony dograł prostopadle do Szumniaka, który lewą nogą pokonał Wałacha. Niedługo potem wyrównał B. Pająk, który trafił przy słupku po dograniu Korbiela. Chwilę później Adamski sfaulował Kozaka, a Sandecki zamienił jedenastkę na bramkę. Wynik meczu ustalił w 57. minucie R. Szkółka, który minął czterech rywali i bramkarza i strzelił do pustej bramki. Mimo kilku okazji strzeleckich z obu stron, wynik nie uległ już zmianie. Trener Stanisław Bąk wyróżnił po meczu zwłaszcza B. Pająka, Habierskiego i młodzieżowca Kozaka. W zespole gości najlepiej zaprezentował się Paliwoda.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 36 (597)
  • Data wydania: 09.09.03