Nie masz konta? Zarejestruj się

Nobilitacja dla lokalnych twórców

02.09.2003 00:00
Ekspozycja na lipowieckim zamku jest dla nas nobilitacją. To miejsce niezwykłe, z klimatem, z historią. Odwiedzałem ten obiekt jako dziecko, a dziś mogę tu spełniać swoje marzenia – cieszył się Stanisław Wojtas z Regionalnej Grupy Twórców Ludowych Pegaz w Chrzanowie.
Ekspozycja na lipowieckim zamku jest dla nas nobilitacją. To miejsce niezwykłe, z klimatem, z historią. Odwiedzałem ten obiekt jako dziecko, a dziś mogę tu spełniać swoje marzenia – cieszył się Stanisław Wojtas z Regionalnej Grupy Twórców Ludowych Pegaz w Chrzanowie.
Prace Stanisława Wojtasa, Zbigniewa Krawca, Andrzeja Kality, Joanny Skowrońskiej, Mirosława Lulkowskiego, Jana Mitki oraz Renaty Śliwy wystawiono w murach Sali Biskupiej w Wygiełzowie.
- To dobra pora, bo pod koniec sierpnia, we wrześniu i początkiem października ekspozycje cieszą się największym zainteresowaniem – dodał Stanisław Wojtas.
Na zamku można zobaczyć malarstwo na szkle, obrazy wypalane w sklejce, rzeźbę i obrazy twórców Pegaza. Podczas uroczystego otwarcia licytowano ponadto inne dzieła osób skupionych wokół grupy Pegaz. Dochód przeznaczono na konto Piotra Dudy z Trzebini, który zbiera pieniądze na operację.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 35 (563)
  • Data wydania: 02.09.03

Kup e-gazetę!