Nie masz konta? Zarejestruj się

Komenda w Trzebini?

12.08.2003 00:00
Czy od nowego roku Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie będzie mieć siedzibę w Trzebini?
Czy od nowego roku Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie będzie mieć siedzibę w Trzebini?
Jakiś czas temu burmistrz Trzebini zaproponował komendantowi powiatowemu budynek w mieście, który doskonale nadawałby się dla potrzeb policji. Chodzi o byłą siedzibę dyrekcji na terenie byłych zakładów metalurgicznych.
- Nie chcę jeszcze mówić szczegółowo o tej propozycji. Chcę wcześniej spotkać się z pozostałymi samorządowcami i zastanowić się, czy nic by się nie znalazło w Chrzanowie. Jeśli nie, i jeśli burmistrz Trzebini podtrzyma swoją propozycję, to od pierwszego stycznia w Chrzanowie zostanie tylko komisariat, a komenda zostanie przeniesiona do Trzebini – zapowiada komendant powiatowy policji Marek Gorzkowski.
Pomysł przeniesienia komendy powiatowej z miasta powiatowego może zaskakiwać.
- To chyba byłaby pierwsza tego typu decyzja na skalę kraju i muszę powiedzieć, że trochę mnie dziwi. Jeszcze jako kierownik urzędu rejonowego proponowałem policji budynki administracyjny i oddziału wewnętrznego w starym szpitalu, ale nie spotkało się to z odzewem ze strony komendy wojewódzkiej. Chodzi o pieniądze i nie wiem, czy w Trzebini jest baza, do której nie trzeba będzie dołożyć. Uważam, że komenda policji powinna być w mieście powiatowym, dlatego zaproponowałem komendantowi wojewódzkiemu spotkanie w tej sprawie i myślę, że odbędzie się ono na przełomie sierpnia i września – mówi burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski, który zapewnia, że również ma pomysły na to, gdzie urządzić siedzibę policji.
- W trzebińskiej radzie panuje opinia, że takie przeniesienie jest dobrym pomysłem. Budynek jest w centrum miasta, jest zaplecze. Gdyby zależało to od rady miasta, to zdecydowanie bylibyśmy za przeniesieniem komendy do Trzebini – stwierdza Adam Stefański, radny i przewodniczący komisji budżetu i finansów.

A co Państwo sądzicie o pomyśle przenoszenia komendy do Trzebini? To dobry pomysł, czy może zupełnie nietrafiony? Na opinie w tej sprawie czekamy pod numerem 753-51-11. Zachęcamy też do oddania głosu w naszej sondzie internetowej na stronie www.przelom.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 32 (593)
  • Data wydania: 12.08.03

Kup e-gazetę!