Nie masz konta? Zarejestruj się

Bezkonkurencyjny Bogacz

03.06.2003 00:00
W niedzielnych wyborach sołtysa w Żarkach startowało aż siedmiu kandydatów. Miażdżące zwycięstwo odniósł Tadeusz Bogacz.
W niedzielnych wyborach sołtysa w Żarkach startowało aż siedmiu kandydatów. Miażdżące zwycięstwo odniósł Tadeusz Bogacz.
Czy obecny sołtys Żarek pokonał przeciwników, wcale nie było takie oczywiste. Wieś podzieliła się bowiem na grupy, promujące swoich kandydatów. Jak się jednak okazało, to właśnie jego mieszkańcy znów obdarzyli największym zaufaniem.
- Nie spodziewałem się aż tak wysokiego poparcia. Serdecznie za nie dziękuję tym, którzy na mnie głosowali. Ale dziękuję też wszystkim, którzy wzięli czynny udział w wyborach, wypełniając swoją obywatelską powinność – mówi Tadeusz Bogacz.
Jak widzi kolejną, trzecią kadencję sprawowania funkcji?
- To nie będzie sielanka, bo chcę, aby w Żarkach żyło się jeszcze lepiej. I zamierzam doprowadzić do sfinansowania tej poprawy nie tylko z pieniędzy mieszkańców, lecz również ze środków unijnych – zapowiada sołtys.

Wyniki
Na 2.923 osoby uprawnione, do wyborów poszło 991 (frekwencja 33,9 procent), oddając 970 ważnych głosów. Otrzymali je:
Tadeusz Bogacz 320
Stanisław Garlacz 184
Adam Dróżbik 174
Ryszard Miziołek 148
Stanisław Czyżyński 77
Władysława Paliwoda 41
Stanisław Lelito 26

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 22 (583)
  • Data wydania: 03.06.03

Kup e-gazetę!