Nie masz konta? Zarejestruj się

Ratujmy Sylwię

27.05.2003 00:00
Ma 14 lat i postawioną kilka lat temu diagnozę: nieuleczalny, w konsekwencji prowadzący do śmierci, zanik mięśni – Dystrophia Musculorum.
Ma 14 lat i postawioną kilka lat temu diagnozę: nieuleczalny, w konsekwencji prowadzący do śmierci, zanik mięśni – Dystrophia Musculorum.
Jedynym sposobem na uratowanie Sylwii życia jest przeszczep komórek mięśniowych. Jednakże jak dotąd żadna z klinik w Polsce nie podjęła się przeprowadzenia podobnej operacji. Szansę stwarzają ukraińscy lekarze. Przeszkodą w poddaniu uczennicy chrzanowskiej ,,trójki” operacji był jak dotąd brak pieniędzy. Koszty skomplikowanego zabiegu szacuje się na 60 tys. zł. Zbiorowe kwesty na rzecz Sylwii przyniosły efekty. Nadal jednak brakuje około 30 tys. zł.
- Niestety, z pierwszego terminu operacji, który wyznaczono na 8 kwietnia, musieliśmy zrezygnować. Kolejny termin mija 21 lipca i, z uwagi na pogarszający się stan córki, musimy jechać. Wiem, że operacja zatrzyma chorobę. Jestem w stałym kontakcie z matkami dwójki chłopców, którzy operację mają już za sobą i czują się znacznie lepiej – mówi Beata Wycisk, mama Sylwii.
Społeczność szkolna chrzanowskiej ,,trójki” ponownie wyciągnęła pomocną dłoń. Uczniowie i nauczyciele będą kwestować podczas tegorocznych Dni Chrzanowa. 13 czerwca odbędzie się także koncert charytatywny na rzecz Sylwii. Szczegóły podamy w najbliższym numerze.
- Zwracam się do ludzi o wielkim sercu, by pomogli mi w ratowaniu życia córki. Za każdy gest hojności dziękuję – apeluje Beata Wycisk.
(JS)

Wszelkie datki należy kierować:

Stowarzyszenie Pomocy Chorym
na Dystrophie Musculorum
Pl. Wolności 4/5, 47-220 Kędzierzyn-Koźle
Nr r-ku 20301648-202055-2706-11
BGŻ o/Kędzierzyn-Koźle
Hasło: Sylwia Wycisk

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 21 (582)
  • Data wydania: 27.05.03

Kup e-gazetę!