Nie masz konta? Zarejestruj się

Podpowiedzą burmistrzowi

25.03.2003 00:00
Działające od maja ubiegłego roku Gminne Koło Platformy Obywatelskiej RP w Chrzanowie jest już po wyborach.
Działające od maja ubiegłego roku Gminne Koło Platformy Obywatelskiej RP w Chrzanowie jest już po wyborach.
Przewodniczącym koła 11 marca został Leszek Kowalski, jego zastępcą Stanisław Mikrut, sekretarzem Robert Maciaszek, a skarbnikiem Andrzej Wróbel. W skład zarządu weszli ponadto: Kazimierz Prochwicz, Marek Rokicki i Krzysztof Zubik. Podczas zebrania wyłoniono też 18-osobową grupę delegatów, którzy wezmą udział w zjeździe powiatowym partii, zaplanowanym na połowę kwietnia.
Chrzanowskie koło PO liczy obecnie 25 członków. Większość stanowią przedsiębiorcy, lekarze, nauczyciele, bankowcy i studenci. Ma troje reprezentantów w samorządzie: Marka Rokickiego w radzie miejskiej oraz Alicję Woźniak i Piotra Rembiechę w radzie powiatu.
Zapowiadają, że włączą się w realizację lokalnych projektów, które są bliskie programowi ugrupowania.
- Przede wszystkim oczekujemy od samorządu, że będzie podejmował decyzje korzystne dla przedsiębiorców. Chodzi o ulgi podatkowe czy uregulowanie spraw własnościowych. Liczymy też na rozważne podejście radnych do zmian w szkolnictwie. Projekty powinny być najpierw skonsultowane ze środowiskiem oświatowym. Palącym problemem jest też bezrobocie. Wiele mówi się o korzystnym położeniu Chrzanowa przy autostradzie. Tymczasem wciąż nie płyną z tego korzyści ekonomiczne ani logistyczne. Wierzymy w to, że burmistrz i jego zastępcy w rozwiązywaniu tych spraw wykażą się menedżerskimi kwalifikacjami – mówi przewodniczący koła Leszek Kowalski.
Członkowie koła chcą w najbliższym czasie spotkać się z władzami Chrzanowa, by zaprezentować swój pogląd na kierunki rozwoju miasta.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 12 (573)
  • Data wydania: 25.03.03

Kup e-gazetę!