Nie masz konta? Zarejestruj się

Dodała jej skrzydeł

25.02.2003 00:00
Jest jednym z młodszych wiekiem i stażem uczestników zajęć pracowni fotograficznej, działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.
Jest jednym z młodszych wiekiem i stażem uczestników zajęć pracowni fotograficznej, działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini. Do tego jest jedyną reprezentantką płci pięknej w grupie pasjonatów fotografii, skupionych wokół Karola Mroziewskiego.
I choć ma na swoim koncie stosunkowo niewiele prac, to właśnie jej fotografia zdobyła uznanie jurorów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego pod hasłem Dziecko i jego świat.
Sabina Mróz jest uczennicą III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Sierszy. Zamiłowanie do fotografii odkryła w sobie jakiś czas temu, ale dopiero jesienią ubiegłego roku zdecydowała się ujawnić je szerszemu gronu. Trafiła na zajęcia do Fotoklubu przy MDK w Trzebini. Przyniosła ze sobą zdjęcia wykonane między innymi podczas wakacji.
- Już na samym początku otrzymałam pierwsze, bardzo cenne uwagi od pana Karola Mroziewskiego. Wskazał popełniane przeze mnie błędy i uczulił na pewne kwestie. On także zaraził mnie czarno-białą fotografią, z którą nigdy wcześniej nie miałam styczności. W grudniu dowiedziałam się o ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Wysłałam dwie fotografie: ,,Przytul mnie mamo” oraz ,,Piotruś”. Nie wierzyłam jednak w to, że któraś z nich może zdobyć jakąkolwiek nagrodę. Wysłałam je ot tak, na próbę. Może chciałam w ten sposób także sobie i innym coś udowodnić. Ku mojemu zdumieniu okazało się, że jedna z nich została nagrodzona pierwszym miejscem. Czułam się tak, jakbym dostała skrzydeł – opowiada nastolatka z Trzebini.
Jej marzeniem jest móc podróżować po Europie i jednocześnie uwieczniać na kliszy fotograficznej piękno przyrody, jak również zabytki.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 8 (569)
  • Data wydania: 25.02.03

Kup e-gazetę!