Nie masz konta? Zarejestruj się

Paweł wśród najlepszych

25.02.2003 00:00
Paweł Dudek, właściciel salonu fryzjerskiego „Jerzy” w Chrzanowie, został członkiem prestiżowej organizacji fryzjerstwa Intercoiffure Polska.
Paweł Dudek, właściciel salonu fryzjerskiego „Jerzy” w Chrzanowie, został członkiem prestiżowej organizacji fryzjerstwa Intercoiffure Polska.
Do organizacji Intercoiffure należy zaledwie dwudziestu kilku Polaków. Paweł jest w tym gronie jedynym chrzanowianinem.
- Intercoiffure działa jak elitarny klub zrzeszający najlepszych fryzjerów z całego świata. W Polsce organizacja istnieje od 2000 roku. Aby stać się jej członkiem, trzeba być wprowadzonym przez dwie osoby, które już do niej należą. Mnie z pewnością pomógł fakt, iż od lat startuję w konkursach fryzjerskich i zajmuję na nich wysokie miejsca – opowiada Paweł Dudek.
Deklaruje, że nie interesuje go bycie w Intercoiffure jedynie po to, by móc się tym członkostwem pochwalić.
- Umiejętności polskich fryzjerów są wysoko oceniane przez fachowców. Chcę startować w konkursach i pokazach organizowanych przez Intercoiffure. Dzięki temu będę mógł doskonalić swoje umiejętności – mówi właściciel salonu „Jerzy”.
Paweł Dudek jest wielokrotnie tytułowanym fryzjerem. Razem z polską kadrą fryzjerów zajął w 2000 r. 8. miejsce na Mistrzostwach Świata w Berlinie. W 1998 r. był wicemistrzem Polski, a od trzech lat zajmuje trzecie miejsce na tej imprezie. Z fryzjerstwem związany jest od czternastu lat.
Intercoiffure zrzesza najlepszych fryzjerów. Członkostwo w tej organizacji to prestiż i pewność, że ma się do czynienia z rzemiosłem na najwyższym poziomie. Dyrektorem artystycznym Intercoiffure w Polsce była Jaga Kupała, znana z prasy fryzjerka. Obecnie szefem artystycznym organizacji jest Małgorzata Babicz z Krakowa. Prezydentem Intercoiffure Polska jest Jan Stoppel, a wiceprezydentem Józef Dreinert.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 8 (569)
  • Data wydania: 25.02.03

Kup e-gazetę!