Nie masz konta? Zarejestruj się

Przez żołądek do serca

25.02.2003 00:00
Dwunastu uczniów Zespołu Szkół w Brodłach poświęciło ferie zimowe na pomalowanie ścian szkolnej stołówki.
Dwunastu uczniów Zespołu Szkół w Brodłach poświęciło ferie zimowe na pomalowanie ścian szkolnej stołówki.
Pod opieką nauczycielki sztuki Renaty Wojcieszek zamienili białe ściany jadalni w kolorową łąkę pełną kwiatów, zieleni, motyli i zwierząt.
Stołówka powstała w Zespole Szkół w Brodłach we wrześniu ubiegłego roku. Codziennie korzysta z niej 132 dzieci.
- Siedem lat temu zaczęłam ilustrować książki dla dzieci, przy okazji zetknęłam się z problemem zaniedbania estetyki i poczucia dobrego smaku wśród dzieci. Zastanawiałam się jak to zwalczyć. Inspiracją był projekt Jolanty Kwaśniewskiej: motylkowych szpitali dla dzieci. Pomyślałam, że warto zrobić tęczową szkołę – mówi Renata Wojcieszek.
Aby wymalować całą szkołę potrzeba sponsorów, którzy zakupiliby farby i pędzle. Chcąc przekonać ich do swego pomysłu Renata Wojcieszek zebrała grupę uczniów, którzy samodzielnie pomalowali jadalnię.
- Pieniądze na zakup farb mieliśmy ze sprzedaży bożonarodzeniowych kartek wykonanych przez uczestników kółka plastycznego – poinformowała R. Wojcieszek.
- Muszę ich pochwalić, że poświęcili wolny czas i pięknie pomalowali jadalnię. Pracowali od rana do późnego popołudnia, a nawet w soboty – chwalił uczniów dyrektor szkoły, Józef Gaudyn.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 8 (569)
  • Data wydania: 25.02.03

Kup e-gazetę!