Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie rezygnuj ze szkoły

11.02.2003 00:00
Trwa nabór do pierwszych klas szkoły zawodowej dla dorosłych przy trzebińskim Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP. Młodzież, która chciałaby kształcić się w zawodach ślusarz i krawiec, może składać podania.
Trwa nabór do pierwszych klas szkoły zawodowej dla dorosłych przy trzebińskim Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP. Młodzież, która chciałaby kształcić się w zawodach ślusarz i krawiec, może składać podania.
Warunkiem przyjęcia do szkoły jest skończenie szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz ukończenie 17. roku życia.
- Nabór zaczyna się zwykle na przełomie listopada i grudnia. Wtedy otrzymujemy ze szkół sygnały, że niektórzy uczniowie mają problemy z nauką i sprawiają trudności wychowawcze. By uczniowie ci nie przerywali nauki i nie rezygnowali ze szkoły, tworzy się dla nich tzw. klasy śródroczne – mówi Magdalena Dąbek, zastępca kierownika w trzebińskim Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP.
W szkole zawodowej przy OHP nauka wygląda inaczej niż w pozostałych placówkach edukacyjnych. Młodzież uczy się i jednocześnie pracuje. Na czas trwania nauki uczeń podpisuje umowę o pracę i dostaje wynagrodzenie. Jego wysokość zależy od klasy i frekwencji na zajęciach.
- Wynagrodzenie jest liczone od średniej krajowej. Uczeń I klasy może dostać co miesiąc około 50 zł, zaś trzecioklasista około 100 zł – informuje M. Dąbek.
W szkole zawodowej przy OHP inaczej wygląda również rok szkolny. Zimą młodzież ma dwumiesięczne wakacje. Latem natomiast dwutygodniowe ferie. W tym roku pierwszoklasiści zaczną naukę 1 marca, a skończą zaś w lutymprzyszłego roku. Ośrodek, oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych, zapewnia bezpłatne zakwaterowanie w internacie. Chętni, poza podaniem o przyjęcie do szkoły, powinni skompletować takie dokumenty jak m.in.: świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, życiorys, 4 zdjęcia, zgodę rodziców lub opiekunów na kształcenie w placówce.
Dokładniejsze informacje można uzyskać w Ośrodku Szkolenia i Wychowania nr 4 OHP w Trzebini (ul. 22 lipca 5) lub pod numerami telefonu: 612-23-69, 612-13-77 w godzinach od 7.00 do 15.00.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 6 (567)
  • Data wydania: 11.02.03

Kup e-gazetę!