Nie masz konta? Zarejestruj się

Święci polnych dróg

11.02.2003 00:00
Marzena Pierzchała-Dudek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Babicach, autorka projektu „Święci polnych dróg.
Marzena Pierzchała-Dudek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Babicach, autorka projektu „Święci polnych dróg. Kapliczki, figury i krzyże przydrożne”, dostała na jego realizację 3 tys. zł z Fundacji Wspomagania Wsi w Warszawie.
Dyrektor GOKiS-u wysłała w grudniu pracę na konkurs „Kultura Bliska” organizowany przez Fundację Wsi w Warszawie. Jury oceniało 513 konspektów z całego kraju. Nagrodzono jedynie 54. Babice znalazły się w finale.
- Projekt zrodził się w mojej głowie, z osobistych marzeń. Jako rodowita babiczanka zawsze chciałam, by powstała monografia na temat babickich kapliczek. Z młodzieżą postanowiliśmy przygotować wystawę zdjęć, które by je przedstawiały. Szybko jednak dowiedziałam się o konkursie Fundacji Wspomagania Wsi. Napisałam więc projekt, którego efektem będzie ekspozycja rysunków kapliczek i krzyży przydrożnych wraz z krótkim opisem. Rysował będzie mój mąż Mirosław. Informacje dotyczące poszczególnych obiektów będą zbierać gimnazjalistki: Aneta Mianowska, Asia Bogusz, Asia Błasiak, Agnieszka Szarek, Monika Warchoł, Aleksandra Pierzchała i Marta Sibik. To będą wywiady ze starszymi mieszkańcami Babic – opowiada Marzena Pierzchała-Dudek.
Praca młodzieży nie pójdzie na marne. Autorka projektu postanowiła bowiem wydać folder „Święci polnych dróg”. Wydawnictwo będzie bezpłatne. Opracuje go Aneta Chrząścik z GOKiS-u.
Młodzież wyruszy w poszukiwaniu ludzi, którzy znają historię kapliczek, już w marcu.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 6 (567)
  • Data wydania: 11.02.03

Kup e-gazetę!