Rozstrzygnął Kadłuczka

14.01.2003 00:00
PKS Południe zorganizowało piłkarski turniej halowy, w trakcie którego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsze miejsce przypadło gospodarzom imprezy.
W pierwszym meczu półfinałowym PKS Południe pokonało Polonię Luszowice, w składzie której występowali młodzi chłopcy (roczniki 86, 87 i 88) prowadzeni przez Stanisława Bąka. Zawodnicy Południa przez cały mecz kontrolowali grę. Polonistów należy pochwalić za niesamowitą ambicję, która w tym wypadku okazała się niewystarczającym argumentem. W drugim półfinale Manhattan Trzebinia wyraźnie pokonał PKS Mikołaj, który tylko do przerwy prowadził wyrównaną grę z Trzebinią.
W meczu o 3. miejsce Mikołaje pokonali Polonię Luszowice prowadząc wyraźnie przez cały mecz. Mieli ułatwione zadanie, ponieważ młodzież z Luszowic praktycznie rozpoczyna przygodę z piłką halową. Mecz finałowy dostarczył wiele emocji, gdyż Południe i Manhattan to czołowe drużyny halowe. Południe objęło prowadzenie 2-0 po bramkach Koryczana, lecz Manhattan jeszcze do przerwy odpowiedział bramką Tryfanowa, by w drugiej połowie za sprawą Świerczka doprowadzić do remisu. W emocjonującej końcówce bramka Kadłuczki zdecydowała o sukcesie Południa.
Wyniki
Półfinały: Manhattan – PKS Mikołaj 5-1 (1-0). Bramki: Świerczek 2, Papiernik, Tryfanów, Mądry – Frączek.
PKS Południe – Polonia Luszowice 3-1 (2-0). Bramki: Dobrowolski 2, Jankowski – Kozak.
Mecz o 3. miejsce: PKS Mikołaj – Polonia Luszowice 6-3 (3-0). Bramki: Stępień 2, Zembura, Potejko, Kwiatkowski, Wierzbic – Sandecki 2, Kozak.
Finał: PKS Południe – Manhattan 3-2 (2-1). Bramki: Koryczan 2, Kadłuczka – Tryfanów, Świerczek.
PKS Południe: Kawala – Koryczan, Starzycki, Kadłuczka, Jankowski, Dobrowolski, Gabryś.
Manhattan: Skoczylas – Papiernik, Piórko, Mądry, Świerczek, Korbiel, Tryfanów, Kowalski.
PKS Mikołaj: Proksa – Szwancyber, Deszcz, Frączek, Potejko, Zembura, Stępień, Jazowski, Kopeć, Kwiatkowski, Wierzbic, Boroń, Tomaszewski.
Polonia: Wałach – Burbeło, Liszka, Sandecki, Kozak, Wierzba, Obrok, Krauz, Jamro.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

• Numer: 2 (563)
  • Data wydania: 14.01.03