Nie masz konta? Zarejestruj się

Aldona zastąpiła Alicję

03.12.2002 00:00
- Doceniam dorobek Pani Alicji Langwerskiej-Malik. Nadal będzie pracować w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie. Nie potrafię jeszcze powiedzieć na jakim stanowisku. Zmiana sekretarza ma związek z moją wizją prowadzenia urzędu – stwierdził burmistrz Ryszard Kosowski, na wniosek którego zmiana ta nastąpiła.
- Doceniam dorobek Pani Alicji Langwerskiej-Malik. Nadal będzie pracować w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie. Nie potrafię jeszcze powiedzieć na jakim stanowisku. Zmiana sekretarza ma związek z moją wizją prowadzenia urzędu – stwierdził burmistrz Ryszard Kosowski, na wniosek którego zmiana ta nastąpiła.
Radny Krzysztof Skrzypek dopytywał jakie były powody złożenia przez Alicję Langwerską-Malik rezygnacji: osobiste czy może inne i dlaczego projekt uchwały w tej sprawie trafił do radnych dopiero przed sesją?
- Rozmawiałem z Alicją Langwerska-Malik, była to rozmowa merytoryczna. Funkcji sekretarza nie pełni się dożywotnio – dodał burmistrz Kosowski.
Nie chciał jednak zdradzić przebiegu rozmowy.
Nowa sekretarz gminy – Aldona Komorowska – od 1995 roku pracuje w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie. Ostatnio w Urzędzie Stanu Cywilnego. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach i studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim. Związana z Unią Wolności. W pierwszej kadencji odrodzonego samorządu powiatowego, przez półtora roku była etatowym członkiem zarządu powiatu chrzanowskiego. R. Kosowski był wtedy wicestarostą. W tegorocznych wyborach ubiegała się o mandat radnej powiatowej. Stratowała z listy Wspólny Powiat. Nie została radną, ale obejmie prawdopodobnie mandat po S. Duszy.
Samorządowy awans Komorowskiej w tej kadencji jest więc podwójny.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 49 (558)
  • Data wydania: 03.12.02

Kup e-gazetę!