Nie masz konta? Zarejestruj się

Wszyscy ludzie wójta

26.11.2002 00:00
Pracą Rady Gminy w Babicach pokieruje w tej kadencji Halina Sędzielarz. Przewodnicząca i jej zastępcy: Tadeusz Biel i Leon Kozioł reprezentują Samorządną Gminę – ugrupowanie, które ma w radzie większość.
Pracą Rady Gminy w Babicach pokieruje w tej kadencji Halina Sędzielarz. Przewodnicząca i jej zastępcy: Tadeusz Biel i Leon Kozioł reprezentują Samorządną Gminę – ugrupowanie, które ma w radzie większość.
Przewodnicząca rady gminy i jej zastępcy oraz sześciu innych radnych to ludzie wójta. Startowali w wyborach z tej samej formacji.
- Nie jestem zaskoczony wyborem przewodniczącej. Pani Sędzielarz na pewno się sprawdzi w pełnieniu tej funkcji, bo ma doświadczenie. Była przecież radną przez dwie kadencje – przekonuje Leon Kozioł.
Radni PSL, SLD-UP i lokalnego komitetu Razem są wyraźnie zaniepokojeni układem sił w radzie. Są opozycją, mając w sumie sześć mandatów.
- Byłem bardzo zaskoczony wynikiem wyboru wójta. Opinie mieszkańców gminy, a szczególnie jego rodzinnego Zagórza, były na jego temat negatywne. Absolutnie nie jestem zadowolony ze składu rady gminy. Mógłbym zmienić zdanie na ten temat tylko w jednym przypadku: gdyby otoczenie wójta złożone było z ludzi kompetentnych – powiedział „Przełomowi” radny Zdzisław Bolek (Razem).
- Wygrało nasze ugrupowanie, mamy większość. Tak zadecydowało społeczeństwo – ripostuje Tadeusz Biel.
- Abym mogła dobrze spełnić swoją misję, potrzebna jest współpraca w radzie. Chciałabym, aby towarzyszyły nam dobre chęci i kompromis – mówi nieco górnolotnie Halina Sędzielarz, nowa przewodnicząca.
Dobre chęci pewnie ma każdy nowy radny. Z osiągnięciem kompromisu będzie gorzej.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 48 (557)
  • Data wydania: 26.11.02

Kup e-gazetę!