Nie masz konta? Zarejestruj się

Amazonki razem

19.11.2002 00:00
Już dziesięć kobiet po mastektomii, czyli amputacji piersi, odpowiedziało na apel Doroty Fundament z Poradni Konsultacyjno-Edukacyjnej w chrzanowskim szpitalu powiatowym. Pani Dorota chce stworzyć klub amazonek. Panie spotkają się po raz pierwszy 5 grudnia.
Już dziesięć kobiet po mastektomii, czyli amputacji piersi, odpowiedziało na apel Doroty Fundament z Poradni Konsultacyjno-Edukacyjnej w chrzanowskim szpitalu powiatowym. Pani Dorota chce stworzyć klub amazonek. Panie spotkają się po raz pierwszy 5 grudnia.
- Kobiety z naszego powiatu, które przeszły mastektomię, jeżdżą na spotkania klubów amazonek do Krakowa lub Katowic. Jestem przekonana, że w Chrzanowie istnieje pilna potrzeba zawiązania podobnego klubu. Mam nadzieję, że te dziesięć pań, które odpowiedziały na ogłoszenia zamieszczone w „Przełomie”, to dopiero początek – mówi Dorota Fundament.
Pani Dorota przekonuje, że najkorzystniejszym wyjściem będzie zarejestrowanie stowarzyszenia zrzeszającego amazonki z naszego powiatu.
- Przewodniczącą klubu amazonek może być tylko kobieta, która sama jest amazonką. Ja bardzo chętnie pomogę zainteresowanym paniom, ale przewodniczącą zostanie jedna z nich. Halina Nowak z chrzanowskiego oddziału Diabetyków zapewniła mnie już, że pomoże nam w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i sądowej rejestracji stowarzyszenia – opowiada pomysłodawczyni.
Amazonki będą mieć również błogosławieństwo i wsparcie ze strony Ewy Potockiej, dyrektor szpitala.
- Członkinie klubu będą mogły się spotykać u nas, w Poradni Konsultacyjno-Edukacyjnej. Jestem przekonana, że nasi lekarze, na przykład onkolodzy, chętnie spotkają się z paniami i porozmawiają, może coś doradzą, uspokoją – mówi Ewa Potocka.
Dorota Fundament chciałaby, by amazonki mogły spotykać się również z psychologiem.
- Klub amazonek działa jak grupa wsparcia. Członkinie mogą się wyżalić, podzielić doświadczeniami, zwyczajnie pogadać... – opowiada.
Przynależność do klubu amazonek ma również wymiar czysto praktyczny. Panie mogą prowadzić sklepik z protezami, bielizną i innymi potrzebnymi i jednocześnie trudnymi do kupienia rzeczami. Mają również ułatwiony dostęp do ośrodków, w których prowadzone są wczasy rehabilitacyjne.
- Warto się spotkać i pomóc sobie wzajemnie – przekonuje Dorota Fundament.

Kontakt:
Poradnia Konsultacyjno-
Edukacyjna, tel. 624-75-35

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 47 (556)
  • Data wydania: 19.11.02

Kup e-gazetę!