Nie masz konta? Zarejestruj się

Metodycy na swoim

08.10.2002 00:00
Doradcy metodyczni mają w końcu swoją siedzibę. Punkt konsultacyjny mieści się przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie-Fabloku. Uroczyście otwarto go w poniedziałek.
Doradcy metodyczni mają w końcu swoją siedzibę. Punkt konsultacyjny mieści się przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie-Fabloku. Uroczyście otwarto go w poniedziałek.
Zgodnie z obowiązującym od września porozumieniem podpisanym pomiędzy powiatem chrzanowskim a czterema gminami: Alwernią, Babicami, Trzebinią i Libiążem samorządy finansują prace 14 doradców metodycznych, którzy pomagają nauczycielom ze szkół i przedszkoli. Dodajmy, że porozumienia dotychczas nie podpisała gmina Chrzanów.
- Jesteśmy jedynym powiatem w Małopolsce, który tak kompleksowo rozwiązał problem doradztwa metodycznego – uważa wicestarosta Tadeusz Kołacz.
W punkcie konsultacyjnym w Chrzanowie-Fabloku dyżury pełnić będą doradcy metodyczni z religii, historii, przedmiotów zawodowych, języka polskiego, nauczania zintegrowanego, nauczania przedszkolnego, fizyki, biologii i przyrody, matematyki, języków obcych, wychowania fizycznego i doradca metodyczny ds. wychowania.
Oprócz porad organizowane będą także konferencje szkoleniowe, warsztaty, seminaria, kursy i konserwatoria dla nauczycieli.
Za remont i wyposażenie pomieszczeń dla doradców metodycznych zapłacił powiat, przekazując na ten cel w tym roku 55 tys. zł.
Starosta Ryszard Kosowski dodał, że w projekcie przyszłorocznego budżetu znajdą się pieniądze na dalsze remonty i adaptację pomieszczeń, m.in. dużej sali wykładowej znajdującej się na parterze budynku.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 41 (550)
  • Data wydania: 08.10.02

Kup e-gazetę!