Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Podróże po Chmurze, czyli życie w drodze (ZDJĘCIA)

30.03.2024 11:00 | 1 komentarz | 3 987 odsłony | Ewa Solak
Asia i Bartek Kuk z Chrzanowa od 10 lat podróżują po świecie. Od kilku miesięcy żyją w kamperze, przemieszczając się po Hiszpanii. Osiadły tryb życia to nie dla nich. Są podróżniczymi blogerami.
1
Podróże po Chmurze, czyli życie w drodze (ZDJĘCIA)
Asia i Bartek Kuk. FOt. archiwum rodzinne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyprawy po świecie zawsze były ich marzeniem. Poznawanie ludzi, różnych kultur, życia innego niż mieli sami. Wiele lat mieszkali w Wielkiej Brytanii. Deszcz, wiatr i wilgoć. Zaczęło im to tak doskwierać, że każdy słoneczny promień był dla nich jak prezent. Wreszcie uznali, że nie dadzą się pogodzie. Teraz zawsze jeżdżą w stronę słońca.

Zaczęło się w 2016 r., gdy postanowili na własną rękę zwiedzić Wielką Brytanię. Chcieli zobaczyć nie tylko to, co wyczytać można w przewodnikach.

Piękno przyrody ich tak zachwyciło, że dokumentowanie swoich wypraw uznali za konieczność. Norwegia, Kanada, Irlandia. Jeździli po kolei, a ich wyprawy można oglądać na kanale YT Podróże po Chmurze. Co tydzień jest kolejny odcinek.

W podróżach towarzyszą im dwa koty i pies. Nie przeszkadza im ani samochód podskakujący na dziurach, ani częste zmiany otoczenia. Polubili podróże tak, jak ich właściciele. Teraz są w Hiszpanii.

O tym, jak mieszka się w kamperze i jakie są tego ograniczenia, ile kosztuje podróżowanie i ile w podróży wydają na życie, jak pracują i czego im brakuje, a także co jeszcze chcą zobaczyć i udokumentować, możecie przeczytać w 12 numerze „Przełomu" w wersji elektronicznej dostępnej TUTAJ

Kanał Asi i Bartka na YT - TUTAJ