Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Jakie baseny dla Chrzanowa na lato?

06.11.2019 17:00 | 10 komentarzy | 7 690 odsłon | Alicja Molenda

Okazały ośrodek rekrecyjny za 30 mln zł budowany etapami, a może proste baseny na wzór starachowicki za milion, a może rozbudowa terenu woków krytej pływali o letnią część rekreacyjną z basenem? Która opcja jest Wam bliższa?

10
Jakie baseny dla Chrzanowa na lato?
Jeden z dwóch basenów w Starachowicach. Fot. Tygodnik Starachowicki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Które rozwiązań uważasz za najlepsze dla Chrzanowa?

Wkrótce rada miejska będzie się zajmować przyszłorocznym budżetem gminy Chrzanów. Znajdzie się w nim być może jakaś propozycja burmistrza związana z budową miejsca letniej rekreacji dla mieszkańców. Takie ośrodki ma na swoim terenie Trzebinia, ma Libiąż, budujący obecnie również kryty basen za 30 mln zł. Chrzanów ma tylko kryty basen.

Przypomnijmy, że koncepcja urządzenia ośrodka rekreacyjnego na Kątach o nazwie „Cztery Kąty" sięga roku 2013. W 2015 r. radni (m.in. Roman Madejski i Krzysztof Zubik) sugerowali, aby podjąć się tego zadania etapami. W 2017 r. powstał pomyślany z wielkim rozmachem projekt ośrodka na Kątach. Z basenem, muszlą koncertową, miejscami do grillowania, stawem z mostkiem i piaszczystą plażą, pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej, boiskiem treningowym oraz trzema boiskami do siatkówki plażowej. W części całorocznej skatepark, ścieżki do biegania, jazdy na rolkach, rowerach i siłownia na zewnątrz. Sfinansował go MOKSiR. Na inwestycję, wartą obecnie ok. 30 mln zł, nie udało się otrzymać dotacji unijnej, więc dzieło architektów trafiło na półkę. Burmistrz Robert Maciaszek uważa, że obecnie Chrzanowa na taką inwestycję nie stać. Nie proponuje dzielenia jej na etapy.

Druga opcja, dyskutowana jest w kręgach pozaurzędowych, wśród mieszkańców (publikowaliśmy na ten temat rozmowę z Krzysztofem Bałcem z Chrzanowa). Chodzi o zagospodarowanie terenu wokół istniejacego basenu Cabańska Fala. Urząd posiada gotową koncepcję takiego rozwiązania, uwzględniającgo basen letni, ale na razie koncepcja ta ma również status półkownika, jak projekt Czterech Kątów.

Trzecia opcja, roboczo nazywana "pomysłem starachowickim", to urządzenie letnich basenów na Kątach, na wzór tych, które prezydent Starachowic zafundował swoim mieszkańcom za ok. 1 mln zł, traktując je jako rozwiązanie doraźne, ale tanie i szybkie do realizacji. Starachowice też mają ośrodek czekająacy na lepsze czasy - Lubiankę. Pod koniec lata burmistrz Chrzanowa oglądał te baseny w Starachowicach i przypadły mu do gustu. Niewykluczone, że podobne rozwiązanie zaproponuje do przyszłorocznego budżetu. Baseny letnie w Starachowicach mają wymiary: dla dzieci - 7,80 m x 15,20 m x 0,60 m, dla dorosłych - 12,70 m x 25,20 m x 1,25 m.

Co Państwo o tym myślicie? Co poradzilibyście burmistrzowi Chrzanowa w kwestii basenowej?