Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rada społeczna szpitala przeciwna planom dyrekcji

10.05.2018 22:15 | 4 komentarze | 6 766 odsłon | Marek Oratowski

Program naprawczy szpitala oraz audyt zakładały łączenie oddziałów. Jednak członkowie rady społecznej lecznicy nie dali przyzwolenia na daleko idące cięcia.

4
Rada społeczna szpitala przeciwna planom dyrekcji
Członkowie rady społecznej mieli wiele wątpliwości dotyczących programu naprawczego szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy na rondzie przy ul. Oświęcimskiej w Chrzanowie powinien stanąć pomnik rotmistrza Pileckiego

W audycie była mowa o łączeniu w jeden po trzy oddziały. Jednak nefrologia i urologia mają zostać samodzielne. Dyrektor Waldemar Stylo przekonywał, że połączenie obu oddziałów chirurgicznych i zmniejszenie łóżek to konieczność wynikająca z obowiązujących od października, nowych zasad rozliczania z Narodowym Funduszem Zdrowia. Chirurdzy ripostowali, że spowoduje zmniejszenie liczby operacji (także dzieci) i konieczność szukania pomocy przez mieszkańców regionu w innych szpitalach.

- Te działania mogą doprowadzić do upadku naszego szpitala - przestrzegała obecna na sali Maria Miłek, przedstawicielka pacjentów.
Rada społeczna nie zgodziła się na połączenie chirurgii. Jej członkowie podnieśli jednak ręce za połączeniem oddziału chorób płuc i chemioterapii.

Duże kontrowersje wzbudził pomysł utworzenia z dwóch samodzielnych jednego oddziału chorób wewnętrznych. Za przyczynę - oprócz względów oszczędnościowch - dyrektor podał niewystarczającą liczbę lekarzy na jednym z nich, co miało wynikać z konfliktów personalnych oraz problemów z zatrudnieniem nowej kadry. Przedstawiciele rady społecznej niezbyt dowierzali, że do leczenia pacjentów na połączonym oddziale (miałby nim pokierować doktor Jacek Szymkowiak) wystarczy ośmiu lekarzy. Tym bardziej, że w szpitalu niedługo przybędzie poradnia chorób wewnętrznych, których pacjentów muszą dodatkowo obsłużyć. Dlatego podjęcie tej decyzji rada zostawiła na kolejne posiedzenie, na które zaproszony zostanie zainteresowany personel.