Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Na widok pijanych kierowców mieszkańcy zadzwonili na policję

12.11.2017 16:35 | 3 komentarze | 9 386 odsłon | Marek Oratowski

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci w ten weekend. Rekordzista miał ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W dwóch przypadkach informatorami byli mieszkańcy.

3
Na widok pijanych kierowców mieszkańcy zadzwonili na policję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 8. Powadzący puegeota 47-latek z Myślachowic został zatrzymany na ulicy Śląskiej w Chrzanowie. Okazało się, że miał w wydychanym powietrzu 1,6 promila alkoholu.

Także w sobotę dyżurny z komisariatu w Trzebini przyjął zgłoszenie od mieszkańca.

- Powiedział, że kierowca volkswagena polo na ulicy Kochanowskiego w Trzebini zarysował swój pojazd o przydrożny słupek. Niedługo potem się zatrzymał. Z toru jazdy i jego zachowania wynikało, że może być nietrzeźwy. Kierowcę, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Trzebini, policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Alkomat wykazał u niego 2,79 promila alkoholu - informuje Katarzyna Dąbkowska, rzecznik KPP w Chrzanowie.

W niedzielę przed godziną pierwszą w nocy inny anonimowy mieszkaniec zgłosił, że ktoś pod blokiem przy ulicy Jana Pawła II w Trzebini wykonuje dziwne manewry, chcąc wyjechać spod niego samochodem renault kangoo.

- Przypuszczenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu potwierdziło się. Policjanci szybko tam podjechali i skontrolowali siedzącego za kierownicą 32-latka. Wydmuchał 3,02 promila alkoholu - relacjonuje pani rzecznik.
Jak zauważa, coraz więcej osób wykazuje obywatelską postawę i zgłasza na komendę przypadki pijanych kierowców.
Wszyscy trzej nietrzeźwi ujawnieni w ten weekend staną przed sądem.