Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Bolęcin, Dulowa, Zagórze - wioski tematyczne w sąsiedztwie Chrzanowa

14.02.2017 12:37 | 0 komentarzy | 1 493 odsłona | MBP w Chrzanowie

Jak lokalne zasoby społeczne, historyczne i przyrodnicze wpłynęły na powstanie unikalnych i odwiedzanych przez turystów miejsc. Ilustrowane powieści o tych ciekawych miejscowościach przedstawią: Halina Duda z Dulowej, Agnieszka Mendela z Bolęcina, Władysława Macuda z Zagórza.

0
Bolęcin, Dulowa, Zagórze - wioski tematyczne w sąsiedztwie Chrzanowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejscowość (wioska) tematyczna to przedsięwzięcie, którego celem jest ożywienie gospodarki wiejskiej, poprzez integrację lokalnej społeczności wokół zagadnień związanych z jakimś produktem, usługą, lub kulturą danego regionu. Zarówno w Europie jak i w Polsce jest wiele takich miejsc. W latach 2012 - 2014 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki powstało sześć miejscowości tematycznych w naszym województwie. Można dowiedzieć się o nich więcej ze strony www. miejscazcharakterem.pl.

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielkami trzech, znajdujących się w sąsiedztwie Chrzanowa, wiosek tematycznych: Bolęcina, Dulowej i Zagórza. Panie opowiedzą o tym jak w ciągu pięciu lat od chwili powstania rozwinęła się oferta ich miejscowości oraz o blaskach i cieniach współpracy lokalnej.

Wszechnica Chrzanowska:
22.02.2017r. godz. 17.00
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie
ul. Broniewskiego 10C, sala konferencyjna