Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Stworzył wampira, niejednego, dostał więc czosnek

08.12.2017 22:25 | 0 komentarzy | 3 866 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Wystawa rysunków i obrazów Pawła Warchoła została otwarta w piątek w galerii Epicentrum. Wydarzeniu towarzyszył występ Kuby Dudy.

0
Stworzył wampira, niejednego, dostał więc czosnek
Paweł Warchoł wraz ze swoją wystą pojawił się w Chełmku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Kilka filmów na taśmach 8 mm kupił na pchlim targu w Portugalii. Dokleił do nich krótkie zniszczone fragmenty „Przeminęło z Wiatrem" i wyświetlił na wiekowym projektorze. Obrazowi towarzyszyła muzyka gitarowa.

- Nagrałem płytę instrumentalną. Sama gitara mi troszkę jednak nie wystarczała. Pomyślałem, że będzie fajniej, jak muzyce potowarzyszą filmy wyświetlane z projektora analogowego. Dlaczego analogowego? To wszystko jest nieprzewidywalne. Czasami film się zerwie, innym razem lampa spali... To robi nastrój. Jest nieokiełznane - tłumaczy Kuba Duda, który w piątek zaprezentował się w Chełmku.

Jego występ był swego rodzaju zwieńczeniem wernisażu wystawy Pawła Warchoła „Wampiry i Warchoły" w galerii Epicentrum w Chełmku.

Paweł Warchoł, artysta znany w wielu zakątkach świata, nagradzany w Barcelonie, Pilznie czy Melbourne do Chełmka przyjechał z rysunkami głównie z serii „Wampiry". Stąd organizatorzy przywitali go bukietem z zasuszonych kwiatów czosnku, a ząbkami tej rośliny obdarowali wszystkich uczestników wydarzenia.

Występ Kuby Dudy transmitowaliśmy live na fanpage przelom.pl.