Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Na Kątach ma przestać śmierdzieć

23.04.2016 10:10 | 0 komentarzy | 5 429 odsłon | Marek Oratowski

Po rekultywacji wypełnionej kwatery składowiska w Balinie oraz wybudowaniu budowie dodatkowych studni odprowadzających biogazy, mieszkańcy Kątów mają nie odczuwać uciążliwego smrodu. Takie deklaracje złożyli w piątek przedstawiciele ZGOK-u i firmy Eneris, głównego udziałowca spółki.

0
Na Kątach ma przestać śmierdzieć
Przedstawiciele ZGOK-u i firmy Eneris przekonywali, że rozumieją argumenty mieszkańców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Od dwóch lat mieszkańcy Kątów notorycznie odczuwają smród z wysypiska. Dlatego, musicie się  przygotować na duże protesty mieszkańców, bo od świąt wielkanocnych fetor jest odczuwalny codziennie. Obiecywaliście poprawę sytuacji, ale się z tego nie wywiązaliście - stwierdził podczas obrad komisji ozwoju gospodarczego rady miejskiej radny z Kątów Roman Madejski.

Przedstawiciele spółki zapewnili, że niedługo sytuacja się poprawi.
- Odór jest związany z emisją biogazu powstającego w procesie fermentacji odpadów przetwarzanych na składowisku. Czekamy na zgodę na rekultywację wypełnionej części kwatery. Gdy zostanie przykryta, częściowo odetniemy źródło emisji biogazów. Dodatkowo inwestujemy w dwie studnie ssące, które wydobędą biogaz z eksploatowanej części składowiska. Te działania powinny znacząco poprawić sytuację - przekonywała Magdalena Markiewicz, prezes ZGOK-u.

Więcej na ten temat w środowym wydaniu "Przełomu".