Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Szlachetna Paczka. 17 rodzin z Trzebini, Libiąża i Alwerni potrzebuje pomocy

18.11.2023 19:24 | 0 komentarzy | 2 673 odsłony | Alicja Molenda
Historie rodzin, także z naszego terenu, które w tym roku czekają na pomoc w ramach akcji społecznej Szlachetna Paczka, są już dostępne. Możecie je przeczytać i się do tej akcji włączyć.
0
Szlachetna Paczka. 17 rodzin z Trzebini, Libiąża i Alwerni potrzebuje pomocy
Rozpoczyna się akcja Szlachetna Paczka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Od dziś przez 4 tygodnie, wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl, każdy moze wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Wśród rodzin oczekujących takie pomocy jest 17 z powiatu chrzanowskiego.

Jak działa Szlachetna Paczka?
Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Następnie historie tych rodzin trafiają na www.szlachetnapaczka.pl. To właśnie z tej strony darczyńcy, wybierają rodziny, którym przygotują pomoc, a ta już 16 i 17 grudnia trafi do najbardziej potrzebujących.

Szlachetna Paczka dociera tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Czekają na nią samodzielni rodzice; rodziny, które dotknęła niepełnosprawność lub nieszczęśliwy wypadek; osoby samotne i starsze. Wielokrotnie żyjące tuż za rogiem, w klatce obok, na sąsiedniej ulicy.

Jak zrobić Paczkę?

Paczki nie trzeba robić samemu. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny – razem dużo łatwiej jest przygotować pomoc, skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Szlachetnej Paczce darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie. W tej mądrej pomocy wspierają ich wolontariusze.