Derby dla Alwerni

06.04.2008 11:11 | 1 komentarz | 1 675 odsłona | red
W bardzo ciekawym meczu derbowym Alwernia pokonała w Chrzanowie Fablok 2-1 (0-1). Dla zwycięzców bramki strzelali Oczkowski (samobójcza) oraz Józkowicz. Gola dającego Fablokowi prowadzenie zdobył Wojciech Domurat.
1

Od początku meczu zarysowała się delikatna przewaga przyjezdnych, a gospodarze swoje akcje ograniczali do groźnych kontr. Po jednej z nich Maciej Domurat minął trzech obrońców drużyny Alwerni i idealnie wyłożył piłkę do swojego brata. Ten natomiast nie miał żadnych problemów z pokonaniem Kromki w sytuacji sam na sam.

O ile w pierwszej połowie gra Fabloku nie była zła, o tyle podopieczni Tomasza Brońka drugie 45 minut zupełnie przespali. Nie stworzyli w tym czasie ani jednej bramkowej sytuacji, podczas gdy Alwernia powinna 5-6 razy pokonać Zielezińskiego. Ten dwoił się i troił w bramce, ale nie miał żadnych szans zatrzymać pechowego uderzenia Oczkowskiego, który po szarży Kobyłeckiego skierował piłkę do własnej bramki, a na kwadrans przed końcem strzału głową Józkowicza.

W drugim spotkaniu Trzebinia zremisowała na własnym boisku z Bochnią 2-2, mimo że przegrywała już dwiema bramkami. W ostatnich dwudziestu minutach dwa gole dla MKS-u strzelił niezawodny jesienią Damian Lickiewicz.
(PL)

Na zdjęciu: Walka Zduna (w niebieskim) i Wójcika o piłkę w środkowej strefie boiska