Fablok przegrał z Trzebinią

20.04.2008 01:50 | 0 komentarzy | 1 609 odsłona | red
CHRZANÓW. W bardzo ważnym dla obu drużyn derbowym meczu MKS Trzebinia pokonał na wyjeździe chrzanowski Fablok 2-1 (1-0).
0

CHRZANÓW. W bardzo ważnym dla obu drużyn derbowym meczu MKS Trzebinia pokonał na wyjeździe chrzanowski Fablok 2-1 (1-0). Bramki dla zwycięzców zdobyli Adamczyk i Lickiewicz. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił w końcówce meczu Artur Oczkowski.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali przyjezdni, ale długo na przeszkodzie stawał im bardzo dobrze broniący Zieleziński. Skapitulował dopiero w 23. minucie w dość niecodziennych okolicznościach. Nikt nie zdołał przeciąć płaskiego dośrodkowania Adamczyka, a piłka ku rozpaczy piłkarzy Fabloku wtoczyła się do siatki. Najlepszą okazję do wyrównania gospodarze mieli w 41. minucie. Po dośrodkowaniu Czyszczonia w idealnej sytuacji spudłował W. Domurat.

W drugiej części gry mecz się wyrównał. W 63. minucie trzebinianie wyprowadzili jednak zabójczą kontrę, po której Lickiewicz – doskonale obsłużony przez Łukasika – skierował piłkę do pustej bramki. W 81. minucie Fablok złapał kontakt za sprawą strzelonego głową gola przez Oczkowskiego. Mimo zdecydowanej przewagi w końcówce, gospodarze nie zdążyli już wyrównać.

W innym meczu IV ligi Alwernia zremisowała w Niepołomicach z Puszczą 2-2.
(PL)

Na zdjęciu: Paweł Łukasik (na pierwszym planie) zagrał bardzo dobry mecz przeciwko swojej byłej drużynie.