Piątoligowcy zagrają w finale

01.10.2008 22:07 | 3 komentarze | 1 727 odsłona | red
Do sporych niespodzianek doszło w meczach półfinałowych o Puchar Polski Podokręgu Chrzanów. Grające na własnych boiskach V-ligowe drużyny Orła Balin i Fabloku Chrzanów odprawiły z kwitkiem wyżej notowane MKS Trzebinię i MZKS Alwernię.
3

Potyczka Fabloku z Alwernią rozstrzygnęła się dopiero w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 1-1 (0-0). Dla gospodarzy gola w 47. minucie zdobył Wojciech Domurat, który wykorzystał dynamiczny rajd prawym skrzydłem swojego brata, Macieja. Kilkanaście minut później Fablok mógł podwyższyć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Antonik. Piłka odbiła się od słupka i opuściła boisko. Alwerni udało się wyrównać w 85. minucie. Po nieporozumieniu w obronie gospodarzy Chylaszek znalazł się sam na sam z Kocotem i pewnie wykorzystał tę sytuację.

Ostatecznie Alwernia wracała z niczym, bowiem w konkursie rzutów karnych górą był Fablok. Paweł Jajko jako jedyny nie wykorzystał „jedenastki” i chrzanowianie wygrali ostatecznie 5-4. Decydującego karnego na bramkę zamienił rezerwowy w tym spotkaniu bramkarz Fabloku Łukasz Gielarowski.

Nie mniej emocji było w Balinie, gdzie miejscowy Orzeł wyeliminował Trzebinię. Mecz zakończył się wynikiem 3-2 (2-1).