Grabowski dał wygraną Janinie

04.10.2008 22:44 | 4 komentarze | 1 495 odsłona | red
W sobotnim meczu na szczycie lider V ligi Janina Libiąż pokonał 1-0 trzeciego w tabeli Orła Balin.
4

Losy meczu rozstrzygnęły się w 38. minucie. M. Grabowski dostał piłkę na wolne pole i z 10 metrów pokonał golkipera gości P. Lichotę. Wcześniej dwie dogodne sytuacje zmarnował K. Adamczyk, Najpierw bramkarz wyprzedził go w sytuacji sam na sam, a chwilę później przestrzelił z bliska po dograniu z rogu. Goście stwarzali zagrożenie po stałych fragmentach gry. Kilka rzutów wolnych egzekwował doświadczony G. Kaliciak, ale śliska piłka mijała bramkę.

Od 48. minuty goście grali w osłabieniu po brutalnym faulu Jaromina. Nic dziwnego, że gospodarze stwarzali kolejne sytuacje. Dwa razy sytuacji sam na sam nie potrafił zamienić na bramki zmiennik Niewiedział. Po strzale Pactwy z wolnego piłka trafiła zaś w słupek. Dopiero w końcówce siły się wyrównały, gdy drugie żółty kartonik obejrzał Hejnowski. Goście jednak nie potrafili wykorzystać kilku stałych fragmentów gry.
(RAT)

Na zdjęciu: Piłkarze Janiny (w czarnych strojach) inicjują akcję w środku boiska