Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Przedstawiciele organizacji pozarządowych szkolili się w Chrzanowie

06.11.2008 14:37 | 0 komentarzy | 3 214 odsłony | red
Reprezentanci 20 organizacji pozarządowych uczestniczyli w zorganizowanym w czwartek w budynku Starostwa Powiatowego w Chrzanowie seminarium poświęconym ich współpracy z samorządami.
0
Przedstawiciele organizacji pozarządowych szkolili się w Chrzanowie
Uczestnicy seminarium poświęconego współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reprezentanci 20 organizacji pozarządowych uczestniczyli w zorganizowanym w czwartek w budynku Starostwa Powiatowego w Chrzanowie seminarium poświęconym ich współpracy z samorządami.

Podczas spotkania dużo czasu poświęcono Programowi Współpracy.

- Program ma charakter roczny, ale powinien być tworzony z perspektywą współpracy wieloletniej. Wiele organizacji pozarządowych nie wie, że samorządy go przyjęły. Ważne, żeby miały tego świadomość, gdyż inaczej współpraca obu zainteresowanych stron będzie marginalizowana. Chodzi przede wszystkim o to, by program był tworzony przy współpracy ze stowarzyszeniami czy fundacjami, co pozwoli na jak najdoskonalsze jego opracowanie – tłumaczył Janusz Piechoczek z Instytutu Studiów Strategicznych.

W seminarium wzięli udział przedstawiciele 20 organizacji pozarządowych z powiatu chrzanowskiego.

- Wysłaliśmy w sumie 90 zaproszeń. Otrzymaliśmy blisko 10 zwrotów. Organizacje te albo zmieniły dane teleadresowe, albo zakończyły działalność. Pozostali zrezygnowali z uczestnictwa w spotkaniu. Zapewne część dlatego, że temat ich nie interesował, inni nie byli w stanie przyjechać. Niektórzy współpracują tylko z samorządami gminnymi lub radzą sobie sami, bez czyjejkolwiek pomocy – powiedziała Aleksandra Rabiej z Wydziału Promocji w starostwie powiatowym w Chrzanowie.
(MK)