Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Ludzie wyrzucają wersalki kiedy i gdzie chcą

16.01.2014 13:22 | 10 komentarzy | 5 572 odsłon | red
Raz w miesiącu od lokatorów bloków administrowanych przez spółdzielnię mieszkaniową odbierane są odpady wielkogabarytowe. Niektórym nie chce się czekać i wystawiają zużyte meble kiedy chcą. Efekt jest taki, że rozwalone wersalki i stary sprzęt tygodniami zalegają na trawnikach i szpecą krajobraz.
10
CHRZANÓW. Ludzie wyrzucają wersalki kiedy i gdzie chcą
Taki bałagan panował w środę w rejonie bloków nr 13 i 11 przy ul. Trzebińskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raz w miesiącu od lokatorów bloków administrowanych przez spółdzielnię mieszkaniową odbierane są odpady wielkogabarytowe. Niektórym nie chce się czekać i wystawiają zużyte meble kiedy chcą. Efekt jest taki, że rozwalone wersalki i stary sprzęt tygodniami zalegają na trawnikach i szpecą krajobraz.

Wielu mieszkańców jest rozżalonych. Liczyli, że wejście w życie przepisów ustawy śmieciowej rozwiąże problem przepełnionych kontenerów i bałaganu przy śmietnikach. Jak się okazuje, część lokatorów bloków nie stosuje się do harmonogramu wywozu odpadów wielkogabarytowych. Potem stare meble tygodniami leżą przy śmietnikach. Na dodatek są niszczone przez wandali.

Prezes Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie Aleksander Biegacz mówi, że problem zna i występuje on też na innych osiedlach.
- W przypadku bloków administrowanych przez spółdzielnię w Chrzanowie zbiórka odbywa się raz w miesiącu, w każdy trzeci poniedziałek. Możemy zorganizować ją częściej, ale wtedy koszty poniosą wszyscy lokatorzy. Niestety, w blokach mamy odpowiedzialność zbiorową – przyznaje prezes PSM.

Harmonogram wywozu jest dostępny na stronie spółdzielni i publikowany w biuletynie, który dostają mieszkańcy. Spółdzielcy powinni wiedzieć, że jeżeli nie chcą czekać na zbiórkę i potrzebują pilnie pozbyć się np. starych mebli, mogą je bezpłatnie oddać w jednym z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jest tylko jeden problem. Odpady trzeba tam samemu dostarczyć.
(EJB)