Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Szpital zamówił nowy tomograf i karetkę

20.01.2014 19:14 | 0 komentarzy | 4 570 odsłony | red
Życie pacjentom szpitala ma w tym roku ułatwić również m.in. zmodernizowanie centrali telefonicznej oraz opracowanie nowej, bardziej czytelnej strony internetowej. Na inwestycje lecznica wyda sześć milionów złotych.
0
CHRZANÓW. Szpital zamówił nowy tomograf i karetkę
Dyrektor Krzysztof Kłos opowiada na posiedzeniu rady o inwestycyjnych planach szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Życie pacjentom szpitala ma w tym roku ułatwić również m.in. zmodernizowanie centrali telefonicznej oraz opracowanie nowej, bardziej czytelnej strony internetowej. Na inwestycje lecznica wyda sześć milionów złotych.

W poniedziałek członkowie Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie poznali plany szefostwa lecznicy na ten rok. Projekt budżetu zakłada, że strata na koniec roku wyniesie 3,7 miliona złotych. Przedstawiciele dyrekcji mają jednak nadzieję, że ostateczny wynik finansowy będzie lepszy.

Jakie zmiany czekają pacjentów? Do końca lutego w szpitalu pojawi się nowy tomograf. Urządzenie ma kosztować 1,7 miliona złotych. Szpital zakupi też nowy ambulans. Od wiosny karetki mają stacjonować także w Libiążu i Trzebini. Trwa wybór miejsc ich garażowania.

- Zlecimy opracowanie dokumentacji wyposażenia sal chorych we własne węzły sanitarne. Będzie się to w przyszłości wiązało ze zmniejszeniem liczby łóżek. Obecnie jest ich 522, ale nie wszystkie są wykorzystane. Wykonamy także audyt energetyczny oraz projekt aranżacji głównego holu wejściowego, który będzie bardziej przyjazny – powiedział dyrektor Krzysztof Kłos. Życie pacjentom może także ułatwić zmodernizowanie centrali telefonicznej oraz opracowanie nowej, bardziej czytelnej strony internetowej.

W chrzanowskim szpitalu są plany wykonywania operacji na kręgosłupie z wykorzystaniem implantów. W tym roku powstanie pracownia cyklostatyków, czyli leków na nowotwory. Szpital ma być w tym zakresie samowystarczalny. Choć wciąż trwają rozmowy związkowców z dyrekcją wygląda na to, załoga szpitala w 2014 r. raczej nie ma co liczyć na wzrost wynagrodzeń.

Przypomnijmy, że od początku lutego za parkowanie przy szpitalu trzeba będzie płacić i ta wiadomość raczej mieszkańców nie cieszy.
Marek Oratowski