Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Na razie nie ma pieniędzy na skanalizowanie osiedla Słoneczna

03.03.2009 11:30 | 5 komentarzy | 4 353 odsłony | red
TRZEBINIA. Właściciele nowo wybudowanych domów przy ul. Tęczowej na osiedlu Słoneczna w tym roku chcieliby się do nich wprowadzać. Ale nie mogą, bo nie mają kanalizacji.
5
Na razie nie ma pieniędzy na skanalizowanie osiedla Słoneczna
Właściciele niektórych domów przy ul. Tęczowej w tym roku chcieliby się do nich wprowadzić
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TRZEBINIA. Właściciele nowo wybudowanych domów przy ul. Tęczowej na osiedlu Słoneczna w tym roku chcieliby się do nich wprowadzać. Ale nie mogą, bo nie mają kanalizacji. 

- Podpisując u notariusza akt notarialny kupna prawa wieczystego użytkowania działki pytałem wiceburmistrza Pierzchałę, czy aby na pewno będzie tam kanalizacja. Zapewnił mnie, że tak, i to najpóźniej 1 stycznia 2009 roku. Mój dom już stoi. Wkrótce wraz z rodziną chciałabym się do niego wprowadzić, ale nie mogę – denerwuje się właściciel domu jednorodzinnego przy ul. Tęczowej Dariusz Pogoda, który wraz z czterema innymi inwestorami złożył do burmistrza Trzebini wniosek o budowę kanalizacji jeszcze w tym roku.

Projekt budowy kanalizacji na osiedlu Słoneczna jest już gotowy. Gmina nie ma jednak pieniędzy na szacowaną na około milion złotych inwestycję.

- Robiąc przymiarki do tegorocznego budżetu miałam na uwadze budowę kanalizacji na osiedlu Słoneczna. Jednak w listopadzie starosta chrzanowski zwrócił się do gminy z wnioskiem o dofinansowanie remontu ul. Grunwaldzkiej w Trzebini i te pieniądze poszły właśnie na to – tłumaczy wiceburmistrz Barbara Siemek.

Powiat jest już po przetargu na remont ul. Grunwaldzkiej. Szacował, że całość będzie kosztować 6,8 mln zł. Wyszło mniej – 4,8 mln zł.

- Skoro po przetargu wyszło mniej, to i dofinansowanie gminy do zadania będzie proporcjonalnie mniejsze. I tę różnicę przekażemy właśnie na skanalizowanie domów na osiedlu Słoneczna – obiecuje burmistrz Adam Adamczyk.

Nie wiadomo tylko, czy radni, szczególnie ci reprezentujący sołectwa, pozwolą burmistrzowi na taki krok. Podnoszą, że są właściciele domów, którzy czekają na kanalizację od wielu lat i do dziś jej nie mają. Oni zatem powinni mieć pierwszeństwo.
(AJ)