Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sprawcy rozbojów w rękach policji

10.06.2009 14:59 | 5 komentarzy | 3 869 odsłony | red
Bandyci w rękach policji. Mundurowi wzięli ich z zaskoczenia. We wtorek zatrzymali w miejscach zamieszkania. Dwóch z trzech ujętych, to mieszkańcy Jankowic. Policjanci odzyskali też telefony komórkowe, które padły łupem złodziei.
5
Sprawcy rozbojów w rękach policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bandyci w rękach policji. Mundurowi wzięli ich z zaskoczenia. We wtorek zatrzymali w miejscach zamieszkania. Dwóch z trzech ujętych, to mieszkańcy Jankowic. Policjanci odzyskali też telefony komórkowe, które padły łupem złodziei.

– Od stycznia tropiliśmy sprawców rozboju w Zatorze – poinformowała w środę Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Do wspomnianego zdarzenia doszło na ul. Krakowskiej. Zamaskowani sprawcy najpierw pobili trzech mężczyzn, mieszkańców Zatora i Podolsza, a następnie zabrali im komórki. Policja ustaliła, że ze sprawą mogą mieć związek 18 i 24-letni mieszkańcy Jankowic oraz 21-letni mieszkaniec Smolic (pow. oświęcimski). – Zatrzymaliśmy ich w miejscach zamieszkania – dodała Jurecka.

Mundurowi zabrali również dowody na to, że bandyci dokonali jeszcze dwóch rozbojów w grudniu ubiegłego roku. Do pierwszego doszło w Bobrku, gdzie pobili mieszkańca Libiąża. Skradli mu kurtkę skórzaną i 10 zł. Z kolei mieszkańca Zatora pobili w Smolicach. Ukradli mu telefon.

Sprawcom grozi od 2 do 12 lat więzienia. Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi również trzem paserom, którzy nabyli od przestępców kradzione telefony po bardzo atrakcyjnych cenach.
(taj)