Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zalewają ich ścieki z przepełnionego szamba

06.08.2009 12:28 | 1 komentarz | 5 080 odsłon | red
TRZEBINIA. Kolejny raz ścieki z szamba budynku stojącego na rogu ulic Grunwaldzkiej i 22 Lipca, wylały się na pobliski plac zabaw. - Wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie w gminie, jak i zarządcy budynku, ale sytuacja wciąż się powtarza – Edward Chlebda, sekretarz Rady Osiedla Krze, nie kryje oburzenia.
1
Zalewają ich ścieki z przepełnionego szamba
Kolejny raz ścieki z przepełnionego szamba wylały się na pobliski plac zabaw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TRZEBINIA. Kolejny raz ścieki z szamba budynku stojącego na rogu ulic Grunwaldzkiej i 22 Lipca, wylały się na pobliski plac zabaw. - Wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie w gminie, jak i zarządcy budynku, ale sytuacja wciąż się powtarza – Edward Chlebda, sekretarz Rady Osiedla Krze, nie kryje oburzenia.

Na smród wylanego szamba mieszkańcy skarżą od miesięcy.

- To szambo wylewa, odkąd pamiętam. Smród przeokropny. I , co gorsza, od tych fekaliów śmierdzi nie tylko na placu zabaw, ale również w naszych mieszkaniach – oburza się jedna z mam, która w środę wieczorem wyszła na plac zabaw ze swoją czteroletnią córką.

Poza nią, na placu było kilka innych osób z dziećmi. Obok grupka młodzieży grała w piłkę siatkową. Smród przeszkadzał wszystkim.

- Przez nieuwagę, to jeszcze można w to g... wejść - młody mężczyzna nie owija w bawełnę.

Przewodniczący rady osiedlowej Lucjan Kraus potwierdza słowa mieszkańców.
- Gdy zgłaszamy problem do Miejskiego Zarządu Nieruchomości, przyjeżdża beczkowóz i opróżnia szambo. Za kilka dni problem się jednak powtarza, bo prawdopodobnie szambo jest za małe na tak duży budynek – mówi Lucjan Kraus.

Zofia Kurnik z Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Trzebini twierdzi, że beczkowóz opróżnia szambo przy budynku dwa razy w miesiącu.
- Przed laty ten obiekt był podpięty do starej sieci kanalizacyjnej, która była niedrożna. Dlatego kilka lat temu wybudowano przy nim szambo. Gdy tylko nowa sieć kanalizacyjna w ul. Grunwaldzkiej zostanie oddana do użytku, obiekt natychmiast do niej podłączymy. Wtedy problemy powinny się zakończyć – uważa Zofia Kurnik i obiecuje, że natychmiast wezwie beczkowóz, by wypompował ścieki.
(AJ)