Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

To Stalexport ustawił tablice

25.08.2009 19:08 | 14 komentarzy | 5 595 odsłon | red
CHRZANÓW-TRZEBINIA. To Stalexport ustawił przy drodze krajowej nr 79 tablice informujące o odległościach do wybranych miast. Administrator tej drogi - Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad - o ich istnieniu dowiedział się od "Przełomu". A teraz czeka na odpowiedź, jak doszło do montażu drogowskazów.
14
To Stalexport ustawił tablice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

CHRZANÓW-TRZEBINIA. To Stalexport ustawił przy drodze krajowej nr 79 tablice informujące o odległościach do wybranych miast. Administrator tej drogi - Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad - o ich istnieniu dowiedział się od "Przełomu". A teraz czeka na odpowiedź, jak doszło do montażu drogowskazów.

 

SAMOWOLKA NA DRODZE KRAJOWEJ?

Kierowcy denerwują się, że dane znajdujące się na tablicach wprowadzają w błąd. Jako przykład podają, że już ponad kilometr za znakiem Trzebinia, dowiadujemy się z nich, że do tego miasta zostały jeszcze 3 kilometry. Jak to możliwe - pytają.

- Nie wiem - odpowiada rzeczniczka Stalexportu Alicja Rajtar. - Tablice zostały postawione zgodnie z organizacją ruchu drogowego zatwierdzonego dwa lata temu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - dodaje.

Stalexport ustawił tablice przy krajówce, gdyż to on odpowiada za część oznakowania w rejonie węzła Chrzanów 1. Co na to GDDKiA w Krakowie, które jeszcze kilka dni temu szukała sprawcy rzekomej "samowolki"?

- Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi od Stalexportu - mówi rzeczniczka GDDKiA w Krakowie Magdalena Chacaga.
(jk)