Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Mają prąd jedynie z agregatu

19.10.2009 13:57 | 1 komentarz | 6 608 odsłon | red
ŹREBCE. Około 300 osób nadal ma problemy z energią. W gniazdkach ich domostwa wprawdzie płynie prąd, ale jedynie za sprawą agregatu. Połamane słupy energetyczne muszą wymienić fachowcy z Krakowa, a ci - jak dotąd - nie byli w stanie dotrzeć do tej wsi.
1
Mają prąd jedynie z agregatu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

ŹREBCE. Około 300 osób nadal ma problemy z energią. W gniazdkach ich domostwa wprawdzie płynie prąd, ale jedynie za sprawą agregatu. Połamane słupy energetyczne muszą wymienić fachowcy z Krakowa, a ci - jak dotąd - nie byli w stanie dotrzeć do tej wsi.

- Postawieniem słupów musi się zająć Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Kraków SA - informuje Zbigniew Adamczyk, szef Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie. Przyznaje, że firma ma wiele innych zajęć i nie była jeszcze w stanie dotrzeć do niewielkiego sołectwa w gminie Chrzanów.

- Jak zapewniają mnie energetycy, ZWSE z Krakowa przyjedzie do wsi dzisiaj (poniedziałek) po południu - mówi Adamczyk. Potwierdza, że w Źrebcach od zasilania z sieci jest odłączonych 80 odbiorców, czyli gdzieś około 200-300 osób.

Przypomnijmy, że Źrebce są ostatnim miejscem w powiecie chrzanowskim, w którym nie ma prądu. To skutek ubiegłotygodniowej nawałnicy, która przetoczyła się m.in. przez powiat chrzanowski.
(taj)