Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Co dalej z budynkiem starej komendy policji?

07.01.2010 13:58 | 17 komentarzy | 5 745 odsłon | red
CHRZANÓW. Policjanci przenieśli się już do nowej siedziby przy ul. Jordana. Wciąż natomiast nie wiadomo, co stanie się z budynkiem byłej komendy przy alei Henryka.
17
Co dalej z budynkiem starej komendy policji?
Budynek byłej komendy przy alei Henryka w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

CHRZANÓW. Policjanci przenieśli się już do nowej siedziby przy ul. Jordana. Wciąż natomiast nie wiadomo, co stanie się z budynkiem byłej komendy przy alei Henryka.

Obiekt jest własnością skarbu państwa. W imieniu wojewody zarządza nim starosta chrzanowski. Z oficjalną propozycją przejęcia obiektu starej komendy w ubiegłym roku wystąpił burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski. Chce tam zrobić mieszkania.

- Wkrótce zlecimy wykonanie operatu szacunkowego, by wiedzieć dokładnie, ile wart jest ta nieruchomość – mówi wicestarosta chrzanowski, Adam Potocki. Dopiero po wycenie starostwo powróci do rozmów z gminą, która w zamian za obiekt przy alei Henryka chce podarować państwu działki pod przyszłą obwodnicę.

- Budynek wymaga gruntowanego remontu, bo od lat nikt w niego nie inwestował. Chcąc tam utworzyć mieszkania komunalne, na samą tylko adaptację będę potrzebował około 3-4 mln zł  - mówi Kosowski. Na razie pieniędzy nie ma. Dopiero gdy przejmie obiekt, zastanowi się, skąd je wziąć. Być może uda mu się otrzymać dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Budynek jest zabezpieczony, okratowany. Nie boję się zatem, że ktoś go zniszczy. Trzeba mieć jednak świadomość, że nieużytkowany obiekt szybciej niszczeje – burmistrz liczy na szybki finał rozmów.
(AJ)