Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

SKO odrzuciło odwołanie w sprawie nadajnika w Babicach

20.02.2010 13:58 | 6 komentarzy | 4 918 odsłony | red
BABICE. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krakowie odrzuciło odwołanie mieszkańców Babic od zgody wójta na rozbudowę nadajnika telefonii komórkowej przy ul. Spółdzielczej.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

BABICE. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Krakowie odrzuciło odwołanie mieszkańców Babic od zgody wójta, na rozbudowę nadajnika telefonii komórkowej przy ul. Spółdzielczej.

W lipcu 2009 r. Polkomtel rozpoczął starania o stosowne pozwolenia w gminie i starostwie powiatowym. Mieszkańcy byli temu przeciwni. Ich zdaniem rozbudowa nadajnika oznacza zwiększenie szkodliwego promieniowania. Wójt Roman Warchoł wydał decyzję o lokalizacji inwestycji. Jak tłumaczył, nie mógł postąpić inaczej, bo właściciel nieruchomości dopełnił wszelkich formalności.
40 mieszkańców Babic wystąpiło w listopadzie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie o uchylenie decyzji wójta. Podobne pismo do stolicy Małopolski skierował również... Roman Warchoł.

18 lutego zainteresowani otrzymali odpowiedź z SKO, które odrzuciło odwołania od decyzji wójta.
- W SKO stwierdzili, że nie jesteśmy stroną w sprawie. Człowiek się w ogóle nie liczy. Będziemy się odwoływali do skutku – podkreśla radny Kazimierz Kościelniak.
Zainteresowani mają prawo do 30 dni złożyć skargę na postanowienie SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.
(MK)