Nie masz konta? Zarejestruj się

Luszowice

Razem dla Marcina. Piknik charytatywny

09.07.2024 09:00 | 0 komentarzy | 4 372 odsłony | Ewa Solak
W najbliższą sobotę 13 lipca o godz. 16.00 na łowisku w Luszowicach rozpocznie się wielka impreza charytatywna na rzecz chorego Marcina Nizioła z Płazy.
0
 Razem dla Marcina. Piknik charytatywny
Marcin Nizioł potrzebuje pomocy. FOT. archiwum rodzinne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 2016 r. Marcin Nizioł przeszedł poważną operację usunięcia guza mózgu (glejak III). Od tamtej pory zmaga się z padaczką, niedowładem, wodogłowiem, problemami z pamięcią, jaskrą.

Na początku 2020 roku, guz częściowo odrósł. Ze względu na lokalizację, kolejna operacja była bardzo ryzykowna. Podjął leczenie onkologiczne. Ciągła terapia i rehabilitacja stawiała go na nogi. Czuł się coraz lepiej.
- Niestety w kwietniu ubiegłego roku mąż doznał udaru pnia mózgu i jego stan bardzo się pogorszył. Udar przykuł go do łóżka, bo doznał paraliżu prawostronnego - mówi żona, Wioleta Nizioł, która razem z rodzicami Marcina walczy o jego życie.

Marcin wymaga ciągłej opieki i leczenia. Jest pod opieką fizjoterapeutów i logopedy.

Wszystkie te działania są bardzo kosztowne. Miesięczny koszt terapii i rehabilitacji to ok 6,5 tys. zł. Rodzina prosi o wsparcie.

W sobotę 13 lipca na łowisku w Luszowicach o godz. 16.00 rozpocznie się wielki charytatywny piknik na rzecz Marcina. Wystąpi m.in. Izabela Tomal uczestniczka programu „Jaka to melodia", zagra także DJ Paweł. Będzie malowanie twarzy, warkoczyki i tatuaże. Dla dzieci mini ZOO, strzelanie z łuku, pokazy psów, wata cukrowa, a także stoiska kosmetyczne, kiermasz i licytacje.

Osoby zainteresowane pomocą Marcinowi mogą wpłacać pieniądze przez stronę zrzutka.pl - Marcin Nizioł-  link TUTAJ