Krzeszowice

Tęcza z pucharem Burmistrza Gminy Krzeszowice (WIDEO,ZDJĘCIA)

23.06.2024 17:02 | 0 komentarzy | 1 003 odsłona | Michał Papiernik
W finale 23. Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Burmistrza Gminy Krzeszowice drużyna Tęczy Tenczynek pokonała w rzutach karnych zespół Jutrzenki Ostrężnica.
0
Zespół Tęczy wraz z wiernymi kibicami

W pierwszych spotkaniach LKS Tęcza wyeliminowała GKS Świt Krzeszowice, wygrywając 3:2. LKS Górzanka ograła zespół PKS Sankowi 3:2 a LKS Wolanka pokonała 4:3 drużynę LKS Victorii.

Drużyna LKS Jutrzenki Ostrężnica, której w losowaniu przypadł tzw. wolny los, rozpoczęła udział od półfinału, gdzie pokonała drużynę z Woli Filipowskiej aż 4:1. W drugim półfinale Tęcza Tenczynek zwyciężyła 3:0 z zespołem LKS Górzanki, bo dwóch trafieniach Krzysztofa Czaka oraz jednym Macieja Jaworskiego.

Finałowy mecz odbył się na boisku w Ostrężnicy. Przyszła na niego rekordowa ilość osób (około 300).

Do przerwy mecz obfitował w sytuację z obydwu stron. Jednak to gospodarze schodzili do szatni z zaliczką dwóch goli. W drugiej połowie przyjezdni ruszyli do ataku i po kilku udanych akcjach udało im się wyrównać.

W końcówce meczu Tęcza miała jeszcze kilka okazji, ale nie udało się żadnej wykorzystać.

Czekały nas rzuty karne. Potrzeba było aż osiem serii aby wyłonić triumfatora tegorocznych rozgrywek.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:5 dla Tęczy Tenczynek.

Puchary wręczał Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk.