Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

WYBORCZA DOGRYWKA. Dziś dwie debaty w redakcji "Przełomu"

18.04.2024 15:20 | 1 komentarz | 3 749 odsłony | Alicja Molenda

AKTUALIZACJA

W czwartek, 18 kwietnia, zapraszamy Was na dwie debaty z kandydatami na burmistrzów w drugiej turze wyborów. O 17.00 pojedynek krzeszowicki, a o 18.30 libiąski. Obie będziemy transmitować.

1
WYBORCZA DOGRYWKA. Dziś dwie debaty w redakcji "Przełomu"
Wybory samorządowe 2024
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dwóch gminach, na terenie których ukazuje się "Przełom", będą wybory uzupełniające na burmistrzów.

W Krzeszowicach rywalizowąć będą w niedzielę, 21 kwietnia, dotychczasowy burmistrz Wacław Gregorczyk i dotychczasowy radny Kamil Kłosowski.

Jak napisał portal kreszowiceone.pl, "zetka" (pokolenie urodzone po 2000. roku) powalczy z "boomersem" (osoby urodzone w latach 1946-1964). Milenialsi (24-43 lata) powinni ogladać tę rozgrywkę z zainteresowaniem.

Równie ciekawie zapowiada się pojedynek libiąski. Tutaj w II turze walczy obecny burmistrz Jacek Latko z dotychczasową radną Agnieszką Siudą.

Nasze najświższe informacje są takie, że w obydwu debatach weźmie udziął komplet kandydatów.

Zaplanowane debaty będą przebiegały nieco inaczej niż te przed pierwszą turą.

Mianowicie kandydaci będą odpowiadać na pytania przygotowane i zadawane przez dziennikarzy. Będą też mieć możliwość zadania sobie pytań nawzajem.

Obie tebaty będziemy transmitować na przelom.pl i na naszym profilu na FB.  Dla tych, którzy nie będą mogli ich oglądać, będzie oczywiście możliwość odtworzenia na przelom.pl.

 

18 kwietnia (czwartek)

Krzeszowice: 17.00

Libiąż: 18.30

 

 

  • W czwartek "Przełom" będzie też obserwatorem bardzo interesującej debaty kandydatów na burmistrza Zakopanego (o 18.30) w ramach projektu Audytor Wyborczy. Byliśmy też obecni w tej samiej roli podczas debaty prezydenckiej w Mysłowicach i Jaworznie przed I turą wyborów. W obu miastach będzie II tura.
  • W całej Polsce w II turze wyborów wybieranych będzie 746 burmistrzów, wójtów i prezydentów miast, którzy w pierwszej turze nie uzyskali więcej niż 50 proc. głosów.
  • W Małopolsce wybieranych jest 4 prezydentów miast: Tarnowa, Oświecimia, Nowego Sącza i Krakowa. W pozostałych gminach są burmistrzowie lub wójtowie.
  • W Małpolsce dogrywka burmistrzowska odbywa się w 57 gminach, m.in. w: Krakowie, Tarnowie, Andrychowie, Nowym Targu, Zakopanem, Bochni, Myślenicach, Wieliczce, Niepołomicach, Olkuszu. Najwięcej na Podhalu.