Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rozbudowana stacja dializ otwarta (WIDEO, ZDJĘCIA)

02.04.2024 13:00 | 0 komentarzy | 2 573 odsłony | Ewa Solak
We wtorek rano oficjalnie otwarto zmodernizowaną stację dializ w chrzanowskim szpitalu. Jest teraz jedną z największych w województwie.
0
Rozbudowana stacja dializ otwarta (WIDEO, ZDJĘCIA)
We wtorek otwarto rozbudowaną stację dializ w szpitalu w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Modernizacja trwała wiele miesięcy.

Szpital prowadzi dializy całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Pacjenci mieli do tej pory do dyspozycji 11 stanowisk do terapii nerkozastępczej. Dzięki inwestycji ich liczba zwiększyła się do 20.

- Ilość przeprowadzanych dializ dzięki modernizacji zwiększy się o 35 procent. Nasza stacja jest obecnie najnowocześniejszą w Małopolsce Zachodniej i jedną z niewielu działających w strukturach szpitala - mówi Wioletta Rudol zastępca dyrektora ds. infrastruktury i logistyki w chrzanowskim szpitalu.

- Stacja jest na miejscu, działa non stop i jest rozbudowana. Dokładamy więc kolejny element struktury leczniczej szpitala i miejmy nadzieję, że szpital nadal będzie się tak rozwijać - mówi starosta chrzanowski Andrzej Uryga.

- Żeby uzmysłowić sobie, jak pracujemy, podam parę cyfr. Miesięcznie wykonujemy od 800 do 1000 dializ. W sumie przeprowadzamy około 10 tys. różnych zabiegów, a nasza działalność się rozszerza. Z naszych usług korzystają pacjenci nie tylko z najbliższej okolicy - podkreśla dr n. med. Maciej Kiersztejn ordynator oddziału nefrologii w chrzanowskim szpitalu.

W ramach zadanie przeprowadzono m.in. remont pomieszczeń, zmodernizowano stację uzdatniania wody, wymieniono istniejącą instalację wody do dializ, zamontowano klimatyzację w gabinetach lekarskich oraz salach dializ i gabinetach badań.

Wartość zadania wyniosła prawie 6 mln zł.