Libiąż

Libiąscy bokserzy przywieźli z Lisiej Góry worek medali (ZDJĘCIA)

29.03.2024 09:45 | 0 komentarzy | 1 318 odsłona | Michał Papiernik
Zawodnicy Akademii Bokserskiej Libiąż zdobyli trzy złote, jeden srebrny oraz jeden brązowy medal w Mistrzostwach Małopolski rozgrywanych w Lisiej Górze.
0
Zawodnicy z Libiąża z nagrodami. FOT. AKADEMIA BOKSERSKA LIBIĄŻ

W zawodach wystartowało sześciu zawodników akademii.

Złoto zdobyła Aleksandra Halbina, która w finale pokonała Amelię Kierońską (Magic Boxing Brzesko) w 1 rundzie przez poddanie przez sekundanta. Ola została również wybrana najlepszą młodziczką Mistrzostw.

Filip Środa także zdobył złoty medal, który na punkty pokonał Franciszka Pyc (BBB Serca Krakowa), rewanżując się tym samym za porażkę swojego kolegi klubowego Adama Pałki, który w półfinale uległ na punkty właśnie Pycowi. Adam zdobył brązowy medal.

Kolejne złoto wywalczył Filip Bochenek, który w finale przez RSC w drugiej rundzie pokonał Bartłomieja Komańskiego (Hutnik Kraków). Filip tym samym wywalczył przepustkę do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 22-28 kwietnia w Wałbrzychu.

Srebro przypadło Szymonowi Janicowi, który musiał uznać wyższość Kacpra Cieślowskiego (Matyja Boxing Akademy).

Alexander Saternus walkę finałową stoczy 13 kwietnia podczas 50 Grand Prix w Krakowie. Alex miał najdłuższą drogę do finału z powodu dużej liczby zawodników w swojej wadze. W finale spotka się z Jakubem Lasota (Boom Boxing Studio).