Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

List Marzeny Jewuły, kandydatki na burmistrza, do mieszkańców gminy Trzebinia

03.04.2024 08:38 | 0 komentarzy | 3 510 odsłony | Materiał Wyborczy KKW Koalicja Obywatelska
Reklama wyborcza
- Kandyduję, ponieważ wierzę, że Trzebinia potrzebuje reprezentantki stanowczo broniącej interesów mieszkańców i skutecznie realizującej to, co jest dla naszej gminy naprawdę istotne - pisze Marzena Jewuła, kandydatka na burmistrza Trzebini.
0
List Marzeny Jewuły, kandydatki na burmistrza, do mieszkańców gminy Trzebinia
Marzena Jewuła, kandydatka na burmistrzynię Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drodzy Mieszkańcy,
w nadchodzących wyborach samorządowych kandyduję na burmistrza Trzebini. Rozmowy z Wami  uświadomiły mi, że nadszedł czas, by kobieta wprowadziła zmiany w zarządzaniu naszą gminą.

Cieszę się, że moje dotychczasowe zaangażowanie w działalność na rzecz wspólnoty lokalnej zostało dostrzeżone i poparte przez Koalicję Obywatelską. To wsparcie traktuję jako wyraz zaufania
i zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz Trzebini dla Wszystkich.

Trzebinia dla Wszystkich - to moje hasło wyborcze.

Chcę wykorzystać moją wiedzę, doświadczenie i pasję, aby służyć gminie i jej mieszkańcom. Pragnę wraz z przyszłą radą miasta budować Trzebinię jako miejsce przyjazne, otwarte i pełne dialogu, w którym każdy mieszkaniec czuje się ważny, bezpieczny i wysłuchany.

Proszę Was, Drodzy Wyborcy i Wyborczynie, o poparcie mojej kandydatury 7 kwietnia.

Pamiętajcie, głos oddany na pierwszą w historii gminy kobietę burmistrza Trzebini, to głos oddany na szacunek, uczciwość i zmianę wizerunku władzy!

Z szacunkiem i nadzieją na Wasze zaufanie,

Marzena Jewuła


Kim jestem

Mam 55 lat i jestem rodowitą trzebinianką. Dzięki temu świetnie znam oczekiwania społeczne i wyzwania gospodarcze naszej gminy. Jestem mężatką, mam dwoje dorosłych dzieci, trójkę wspaniałych wnuków oraz czworonożnego przyjaciela. To sprawia, że mam takie same potrzeby jak każdy z mieszkańców oraz determinację, by je stopniowo wdrażać w życie.

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, a następnie studia podyplomowe na kierunkach: Pedagogika Kwalifikacyjna oraz Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.
Moja ścieżka zawodowa obejmuje różnorodne doświadczenia, a od kilkunastu lat związana jestem z samorządem. Praca w różnych referatach i wydziałach Urzędu Miasta w Trzebini, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, dała mi solidne podstawy do zrozumienia funkcjonowania struktur samorządowych oraz nabycia praktycznych umiejętności w obszarach promocji, funduszy pozabudżetowych, rozwoju lokalnego i spraw społecznych. Od czterech lat pracuję na stanowisku kierownika biura windykacji Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, co wymaga ode mnie umiejętności zarządzania, znajomości procedur prawnych, a także przyjaznego spojrzenia na problemy ludzi.
Doświadczenie zawodowe w samorządzie dało mi solidną podstawę do pracy społecznej w Radzie Osiedla Centrum, gdzie drugą kadencję pełnię funkcję Przewodniczącej Rady.

Mój program

Mój program wyborczy ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców Trzebini. Jednak jego najważniejszym elementem jest ciągła współpraca z lokalną społecznością i elastyczne podejście do zmieniających się potrzeb oraz wyzwań. Dlatego też, zaraz po wyborach, chciałabym zaproponować stworzenie obywatelskiej strategii rozwoju naszej gminy, która pozwoli wszystkim mieszkańcom współrządzić wraz z nowym burmistrzem.

Mój program wyborczy jest w sercach każdego z Was, bo każdego w jakimś stopniu dotyczy. Obejmuje cztery główne obszary działań, mające na celu poprawę życia mieszkańców Trzebini w sferze społecznej, infrastrukturalnej oraz komunikacyjnej.

  • Od malucha do seniora
  • Zaspokojenie najważniejszych potrzeb mieszkańców w każdym wieku. Uruchomienie żłobka miejskiego, zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji, sprawnych usług społecznych i zdrowotnych, opieki senioralnej, wsparcia psychologicznego. Rozwijanie infrastruktury rowerowej. Utworzenie sieci miejsc przyjaznych dla młodzieży i ludzi starszych w całej gminie.
  • Czysta, zielona, bezpieczna gmina
  • Ciągła praca nad bezpieczeństwem mieszkańców sołectw i osiedli. Rozwiązanie problemów związanych z terenami zagrożonymi zapadliskami. Poprawa czystości i wizerunku gminy, dostępności terenów rekreacyjnych, zielonych przestrzeni miejskich, stworzenie parku miejskiego w Dolinie Rybnej, dbałość o estetykę przestrzeni publicznej oraz promocję bezpiecznej mobilności.
  • Przedsiębiorczość i rozwój
  • Koncentracja na rozwoju infrastruktury sprzyjającej rozwojowi przedsiębiorczości, budowa obwodnicy, budowa nowych mieszkań komunalnych, poprawa infrastruktury drogowej, modernizacja i remonty istniejących obiektów, zapewnienie dostępności architektonicznej, rozbudowa sieci kanalizacyjnej, ochrona miejsc pracy i wsparcie przedsiębiorców.
  • Przyjazna komunikacja
  • Usprawnienie systemu komunikacji publicznej, rozbudowa parkingu przy dworcu wraz z modernizacją zatok autobusowych, zwiększenie połączeń między sołectwami i ościennymi gminami. Otwarta i transparentna komunikacja z mieszkańcami oraz dialog społeczny jako norma będąca podstawą podejmowanych decyzji.
Wraz z członkami mojego komitetu wyborczego zobowiązuję się do transparentnego i efektywnego wykorzystania publicznych środków na rzecz wspólnego dobra wszystkich mieszkańców.

TRZEBINIA dla WSZYSTKICH!

 

Materiał wyborczy KKW Koalicja Obywatelska

 

Reklama wyborcza