Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Oszustwo na BLIKA w Trzebini. Ukradli prawie 50 tysięcy złotych

12.02.2024 16:00 | 1 komentarz | 5 815 odsłon | Michał Koryczan

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

1
Oszustwo na BLIKA w Trzebini. Ukradli prawie 50 tysięcy złotych
Fot. Udostępnione przez KPP w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje rzeczniczka chrzanowskiej policji Iwona Szelichiewicz, funkcjonariusze z trzebińskiego komisariat zatrzymali dwóch 20-letnich mężczyzn, zamieszkałych na terenie Śląska, podejrzanych o oszustwo metodą na BLIK.

- Mężczyźni zostali zaobserwowani przy jednym z bankomatów w Trzebini, gdzie nerwowo kilkukrotnie podchodzili i wypłacali pieniądze. Podczas zatrzymania mieli przy sobie blisko 47 tys zł. Gotówka została zabezpieczona. Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszeli zarzut „prania pieniędzy" - mówi Iwona Szelichiewicz.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowych aresztowań. Sąd przychylił się do tego wniosku. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

- W ostatnich dniach wiele osób zgłosiło oszustwo lub jego próbę. Kolejny raz apelujemy, że zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. Przed podjęciem takiej decyzji warto zadzwonić do tej osoby i zapytać, czy naprawdę potrzebuje pieniędzy. Stosujmy również dwuskładniowe uwierzytelnienie swoich kont społecznościowych, co spowoduje więcej trudności w przejęciu naszych kont - mówi Iwona Szelichiewicz.