Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pracownia endoskopii w szpitalu po wielkim remoncie (ZDJĘCIA)

30.11.2023 11:00 | 2 komentarze | 3 699 odsłony | Ewa Solak
W tym miejscu pacjenci mogą się teraz czuć naprawdę jak w nowoczesnym ośrodku. Na modernizację pracowni endoskopii szpital wydał miliony.
2
Pracownia endoskopii w szpitalu po wielkim remoncie (ZDJĘCIA)
Pracownia endoskopii przeszła dużą modernizację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pracownia została przeniesiona na parter. Już z głównego korytarza widać, jak duże zaszły w tym miejscu zmiany.

Pracownia jest obecnie większa i tak pomyślana, aby pacjent mógł spokojnie się przygotować, przejść bezpośrednio do sali zabiegowej.

Znajduje się tam także sala nadzoru anestezjologicznego dla pacjentów, którzy otrzymali znieczulenie. Na razie jest ono dostępne dla chorych z oddziałów. Szpital chce jednak wejść w program umożliwiający wszystkim zainteresowanym podanie znieczulenia do badań kolonoskopowych.

W pracowni endoskopii są dwa gabinety do badań. Jeden przeznaczony do badań odcinka dolnego przewodu pokarmowego z bezpośrednim dostępem do szatni, łazienki oraz sali wybudzeń. Drugi gabinet ma służyć badaniu odcinka górnego przewodu pokarmowego.

Zlokalizowano tam również myjnię endoskopową. Przy wejściu zaprojektowano poczekalnię pacjenta, WC, a także otwarty punkt pielęgniarski z punktem przygotowania leków oraz gabinet kierownika.

Przy klatce schodowej natomiast znajdują się pomieszczenia dla personelu: dyżurka lekarska, pomieszczenie socjalne oraz łazienka dla załogi pracowni. Przestrzeń uzupełniono o pomieszczenia pomocnicze, m.in. magazyn i brudownik

Remont pracowni przeprowadzono w ramach jednego projektu z modernizacją i rozbudową stacji dializ. W tej ostatniej roboty jeszcze trwają. Prace kosztowały 8 mln zł. Szpital otrzymał dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego w wysokości 1,2 mln zł.